Altarage - MMXV Demo

Altarage – MMXV Demo

Altarage - MMXV Demo
Země: Španělsko
Žánr: death metal
Datum vydání: 27.9.2015
Label: Sentient Ruin Laboratories / Sol Y Nieve Records

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Sentient Ruin Laboratories

Vzhledem k tomu, že jsou Altarage doposud zcela neznámým pojmem, asi by se slušelo pro začátek tuhle smečku trochu představit. Takže – kdo to tedy je? Popravdě řečeno… nevím, a jestli mi náhodou něco neuniklo, tak to vlastně neví nikdo, a to včetně labelu, který tenhle počin vydal. Jediné, co je o Altarage známo, je původ a samotná hudba. Tahle záležitost pochází ze Španělska a hraje ukrutné death metalové zvěrstvo.

„MMXV Demo“ je prvním počinem, jenž pod hlavičkou Altarage vychází, ale nenechte se zmást tím, že se jedná o pilotní demosnímek, který nabízí jen dvě skladby o hrací době nějakých deseti minut, protože tohle za slyšení rozhodně stojí i tak. Tedy – za předpokladu, že si libujete ve skutečně chlíváckém death metalu. Zapomeňte na nějaký klasický oldschool death metal nebo nějakou krkolomnou techniku – to jsou všechno stále relativně poslouchatelné věci. Altarage drtí náhul hodně hrubého zrna a bez obav se mohou postavit na roveň takovým prasárnám jako Portal nebo Teitanblood.

Právě vliv krajanů Teitanblood je z muziky Altarage hodně cítit, ale nejedná se o vyloženou kopírku, jelikož oproti téhle veličině toho nejhnusnějšího death metalu jsou Altarage méně syroví, zato však o něco hutnější. Tak či onak, rozhodně se připravte na to, že „MMXV Demo“ vám dá zabrat – navzdory své krátké stopáži. Oba přítomné songy „Altars“ a „Vortex Pyramid“ se totiž s vůbec ničím neserou a po celou dobu pouštějí do uší naprosté zlo, při němž humus odkapává z reproduktorů. Kytary jsou špinavé, brutálně hluboké a hutné a společně rytmikou vytvářejí nepříjemný chaos, zejména v těch nejrychlejších momentech, a tomu všemu nasazují korunu vřeštivé nemocné vokály.

Výsledkem je naprosto ukázkový tlak na posluchače a vysloveně odporná, chorobná atmosféra. Je pravda, že třeba zmiňovaní Teitanblood jsou nejspíš ještě o kousek větší peklo, ale i tak je produkce Altarage určena spíše jen otrlejším posluchačům, kteří nějakou tu dávku zla snesou. Nicméně, takovým lze „MMXV Demo“ jedině doporučit, protože navzdory faktu, že jde o kraťas ryze undergroundového ražení, to za pozornost jistě stojí. Příznivci opravdu hrubozrnného death metalu by si na tuhle záležitost měli rozhodně posvítit!


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


Hradby Samoty VII.