Us (2019)

Filmový eintopf – březen 2019

Us

H.:
1. Us
2. Triple Threat
3. Captive State

H.

H.:

Začátek roku 2019 pro mě není co do filmového vyžití nějaká velká hitparáda. Zatím se neobjevil jediný biják, u nějž bych si v předstihu říkal, že to prostě musím vidět, ani jsem ještě neměl potřebu jít letos do kina. Což je docela zvláštní, protože když se podívám na chystané počiny po zbytek roku, pár relativně očekávaných kousků vidím. Následující měsíce to tedy snad bude lepší, ale zrovna březen mě ještě nespasí.

Asi nejviditelnějším a obecně nejočekávanějším hororem března bude „Us“, což také bude jediná věc ve standardní distribuci v České republice, co tu dneska zmíním. Film má na svědomí Jordan Peele, jenž se v poslední době přesunul z pozice YouTube baviče do filmového světa, kde slavil úspěch se svým debutem „Get Out“ a z producentské pozice i s loňským „BlacKkKlansman“. Osobně se na to nijak zásadně netřesu, ale podívat se nakonec asi půjdu. Jestli to nakonec bude stejně dobré jako krutě sestříhaný trailer, pak to za podívání bude stát.

Příznivci bitek a přestřelek by si asi měli počíhat na biják „Triple Threat“, který se tváří, že by mohl nabídnout dost velkou porci akce. Přinejmenším se tak snaží prezentovat, že letos neuvidíte akčnější akční film, což samozřejmě může být a nejspíš i bude pouze marketingový slint, ale trailer vypadá docela zběsile tak uvidíme. Za zmínku asi stojí, že tu bude bitkovat i Tony Jaa, jenž od výborné řežby „Ong-bak“ ještě nenatočil nějaký skutečně výrazný snímek, takže by mu slušelo konečně zajebat nějaký dobrý biják.

Jako poslední upozorním na sci-fi „Captive State“, které se odehrává deset let poté, co naši planetu začali okupovat mimozemšťané. Film by měl sledovat obě strany, čili jak tu část lidí, kteří se rozhodli se nepříteli podvolit a kolaborovat, tak odboji. Koncept se tváří docela zajímavě, ale trailer mě moc neuhranul, takže víc než ze skutečného zaujetí to sem píšu, abych eintopf vytáhnul na tři pozice.


1 komentář u „Filmový eintopf – březen 2019“

  1. No tak z kina doporučuju v březnu Arctic, je tam jedna lekací scéna (nebudu spoilerovat s kým), jinak atmosféra krutého severu na jedničku….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.