Crawl (2019)

Filmový eintopf – červenec 2019

Crawl

H.:
1. Crawl
2. Child’s Play
3. The Dead Don’t Die

H.

H.:

Červenec a srpen většinou zrovna nebývají přehlídkou zajímavých filmů v kinech, protože tohle období stříbrné plátno většinou okupují letní blockbustery, což jsou zpravidla píčoviny, ale letošek se v tomhle ohledu tváří překvapivě slibně. Tentokrát totiž bude z čeho vybírat…

Francouzského režiséra Alexandre Aju mám v hledáčku od doby, kdy ve svých začátcích naservíroval dva parádní nářezy „Haute tension“ a remake „The Hills Have Eyes“. Jeho následující věci už tak zázračné nebyly a s posledními filmy se navíc odklonil od hororu. Návrat ke královskému žánru prostřednictvím „Crawl“ je tím pádem vítaný, tak snad se Aja pochlapí i co se kvality týče. Vražedné vodní potvory si už před téměř deseti lety vyzkoušel v „Piranha“, tak uvidíme, jak mu sednou aligátoři.

Určitě si nenechám ujít remake „Child’s Play“, ačkoliv musím říct, že zrovna na tenhle počin se s nějakým nadšením netěším. Obecně nejsem úplně fanda remaků a točit remake v momentě, kdy původní série stále žije a připravuje se její pokračování (i když v podobě seriálu), mi přijde jako echt kokotina. Neméně mě prudí posun hlavní postavy, protože tentokrát Chucky nemá být hračka poslednutá duchem sériového vraha vyznávajícího voodoo, ale prachobyčejný porouchaný kus plastu a obvodů. To teda nic moc. První zkazky nicméně slibují alespoň dost krve, tak snad to nebude až takový fail.

Nejvíc kultovní zombie komedií vůbec je dle mého skromného názoru stále „Braindead“; „Shaun of the Dead“ mi přijde jako nepochopitelně přeceňovaná záležitost. Myslím, že „The Dead Don’t Die“ prvenství Jacksonova letitého fláku nemá šanci ohrozit, ale snad půjde alespoň o pohodovou podívanou. Čím se ale novinka Jima Jarmusche může pochlubit okamžitě, to je jednoznačně hvězdné obsazení. Moc od toho ovšem nečekám.

Mimo pořadí nutno připomenout ještě jednu věc. V červenci bude v kinech opětovně uveden jeden z nejlepších českých snímků všech dob. „Spalovače mrtvol“ na velkém plátně prostě chceš.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.