Doctor Sleep (2019)

Filmový eintopf – listopad 2019

Doctor Sleep

H.:
1. Doctor Sleep
2. Slayer: The Repentless Killogy
3. Knives Out
4. Valhalla

H.

H.:

Už to zase začíná. Pomalu přichází konec roku a vládu přebírají pohádky, rodinné komedie a další podobné píčoviny, nad nimiž si pořádný cinefilní zvrhlík může leda tak odplivnout, případně v těch snesitelnějších případech životopisné cajdáky. Jediné štěstí je, že v hlubinách minulosti stále čeká mnoho zajímavých filmů na objevení, takže nuda nebude. Co se ale novinek týče, silné měsíce nás zrovna nečekají. Pojďme se podívat na to listopadové málo…

Na „Doctor Sleep“ se netěším úplně zásadně, ale v aktuální nabídce se jedná o suverénně nejslibnější snímek. Pokračování legendárního kousku „The Shining“ (1980) přesto nebude radno minout, protože navazovat po téměř čtyřiceti letech na film, který bývá obecně považován za jeden z nejlepších hororů všech dob (což je samozřejmě diskutabilní – třeba já si to navzdory nesporným kvalitám „The Shining“ určitě nemyslím), to není jen tak a zvědavost je mrcha. Nebojím se říct, že zhlédnutí v kině bude povinnost.

Za úvahu jistě bude stát i koncertní biják „Slayer: The Repentless Killogy“, který se, jak už ostatně název napovídá, bude týkat thrashmetalových titánů Slayer. Zájemci by si měli udělat volno na středu 6. listopadu, poněvadž legendární thrashové pecky budou v kinech hoblovat exkluzivně jen tento den.

Dál už je to velká slabota, ale asi zvážím i hvězdami nabitou komediální kriminálku „Knives Out“. Nebudu vám ale nijak lhát – moc nevím, co bych od toho měl čekat, a vlastně ani taky nic nečekám. Potřebuju ale utratit stravenky, co jsem dostal od zaměstnavatele jako benefit, a v kinech je berou, víš jak. Jejich platnost jen do konce roku mě možná přinutí vyrazit, haha.

Těžce u prdele už mám dánské fantasy „Valhalla“, protože se bojím, že to bude brutální píčovina. Naposledy, co jsem sem psal nějakou podobnou kravinu, tak jsem za to nakonec zpětně styděl sám před sebou. Trochu se obávám, aby to tady nedopadlo stejně, takže tohle „doporučení“ berte s velkou rezervou. Ve skutečnosti to sem píšu spíš proto, abych měl čím zaplácnout místo.

Předně budu ale začátkem listopadu v kinech dohánět bijáky z konce října, které se mi do eintopfu minulý měsíc ani nevešly. Jmenovitě „Zombieland: Double Tap“ (nečekám nic zvláštního, jednička mi nepřijde nijak skvělá a zdá se mi kurevsky přeceňovaná), „Countdown“ (očekávám sterilní horor pro děcka… občas sám nevím, proč na takové sračky do kina chodím) a „Terminator: Dark Fate“ (i tady se trochu bojím, protože jednička a dvojka jsou samozřejmě kult jak noha, na nějž se už se později nikdy nepodařilo důstojně navázat, ale naděje umírá poslední).


4 komentáře u „Filmový eintopf – listopad 2019“

 1. Tak Doktor Sleep byl super. Ta zmíněná Valhalla: Říše bohů, je dánské fantasy, které dostalo do kin i český dabing, což mi hlava nebere, když mnohem více mainstream Terminator jede všude v kinech jen s titulky. Každopádně Valhalla nebude takové prznění mytologie jako americký Thor, ale bude to taková teenager-adult pohádka snad i s nějakou oporou ze severu.

  1. Jo, Doctor Sleep už jsem viděl taky a příjemný překvapení. Líbilo se mně to.

   Jinak Knives Out bylo v český distribuci přeloženo až na leden.

 2. Takže jsem viděl tu Valhallu….
  Mno… na jedné profláklé databázi filmů to sbírá nějakých 36%… pheh…
  Co k tomu říct. Není to pro každého, ale….
  Atmosféra (výprava, barvy, pohledy kamery) tomu dávají jednoznačně plus…
  Jinak pro severo znalce, je to tam samej Asgard, Midgard, Ragnarok a Fenrir…
  Frigga je píchatelná….
  Odin je na půl osleplý dědula… Prim tedy hraje Thor a Lokki….
  Celkem je ten příběh (asi nebyla jakože předloha) nestravitelný pro masu, stojí totiž reálně za prd.
  Ale pro toho, kdo si chce prosvištět severskou terminologii z mytologie a absolvovat pohádku (třeba z povinnosti vůči vyživované ratolesti), tak se to dá brouzdnout….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.