Black Sabbath: The End of The End (2017)

Filmový eintopf – prosinec 2018

Black Sabbath: The End of The End

H.:
1. Black Sabbath: The End of The End
2. The Possession of Hannah Grace
3. Mortal Engines

H.

H.:

Prosinec je v kinech již tradičně o hovně. Samá usraná pohádka a jakýkoliv zajímavější biják abys hledal lupou. A možná ani tak nenajdeš. To si jako distributoři myslí, že v prosinci všichni dospělí diváci zmizí z povrchu zemského? Kdo ví…

V té bídě je suverénně nejzajímavější promítání koncertu / hudebního dokumentu „Black Sabbath: The End of The End“ zachycujícím rozlučku jedné z největších metalových kapel. Snímek je sice v domácích kinech uváděn již podruhé (poprvé se tak stalo v září 2017), ale vzhledem k nijaké konkurenci nic moc lepšího na českých plátnech v prosinci nenajdete.

Zdá se, že jediným hororem, který u nás bude mít v nadcházejícím měsíci premiéru, je „The Possession of Hannah Grace“ alias „Ve spárech ďábla“. Netváří se to sice úplně dvakrát zajímavě, očekával bych od toho spíš průměr, ale vzhledem k tomu, že víc hororů v nabídce nebude, zmínku si to tu asi zaslouží.

Do třetice tu pak máme fantasy „Mortal Engines“ neboli „Smrtelné stroje“ v produkci Petera Jacksona, což je adaptace stejnojmenné knihy. Budoucnost Země zde vypadá tak, že se změnilo klima, a aby lidé utekli před četnými přírodními katastrofami, přesunuli svá města na kola a začali praktikovat nomádství. Určitě to pro mě nebude zásadní snímek, ale jestli bude nuda, třeba se do kina vypravím. Určitě to bude důstojnější než chodit na „Čertí brko“ (což i navzdory názvu bohužel není péčko).


2 komentáře u „Filmový eintopf – prosinec 2018“

  1. Pchá, prej o hovně, vždyť jde do kin nový film D.R.Mitchella, režiséra jednoho z upřímně nějděsivějších hororů posledních let It Follows. A podle dosavadních reakcí je to fakt vydařenej sureál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.