Black Christmas (2019)

Filmový eintopf – prosinec 2019

Black Christmas

H.:
1. Black Christmas
2. Star Wars: The Rise of Skywalker

H.

H.:

Prosinec je v kinech tradičně tragédie. Aktuálně už multiplexům nekompromisně vládne Elsa a malí smradi se tam hrnou po tunách, a to se do konce roku už asi nezmění. Až těsně před Štědrým dnem tuhle nadvládu prakticky jistě zkoriguje nový díl „Star Wars“ s podtitulem „The Rise of Skywalker“, a za pár dnů asi udělá nějaký vejvar i druhý díl „Jumanji“, ale v obou případech to pořád nebude úplně dospělá zábava, neřkuli něco, co by mělo zajímat diváky s trochu specifičtějším vkusem.

Přesto je prosincový program taková bída, že sem „The Rise of Skywalker“ bohužel musím napsat a že na to dokonce s největší pravděpodobností i půjdu. Osobně si myslím, že u „Star Wars“ měla vzniknout jen původní trilogie (a to už „Return of the Jedi“ je kvůli pralesním plyšákům trochu na hraně), a dál se to celé mělo nechat spát spánkem legendy. Co se týče nové trilogie, již bude „The Rise of Skywalker“ zakončovat, tak ta mi nepřijde vůbec dobrá. „The Force Awakens“ byl strašný fail a sprostě obšlehnutá „A New Hope“ (kdo to v tom nevidí, tak je fakt slepý) a „The Last Jedi“ taky nebyla zrovna nějaká perla.

Nicméně zatím jsem viděl všechno, takže se z povinnosti podívám i na „The Rise of Skywalker“. Navíc se na to budu muset podívat v kině, protože vím, že když do kina nepůjdu, tak to asi nikdy neuvidím, protože nebudu mít žádnou motivaci to byť i jen ukradnout. Ale nebudu vám lhát, trochu se stydím, že to do eintopfu musím napsat. Holt okurková sezóna.

Velké naděje nemám ani vůči „Black Christmas“, což je už druhý remake hororové klasiky z roku 1974. Ten první z roku 2006 nebyl žádný zázrak a jen blázen by si mohl myslet, že aktuální pokus jím bude. Už trailer (který jsem zas nechtěně viděl asi osmkrát před jinými bijáky v kině) musel rozsvítit snad všechny varovné kontrolky, a to nejen kvůli tomu, že zcela evidentně ukazuje masivní spoilery. Což absolutně nechápu, tu upoutávku fakt musel sestříhat naprostý kokot. Nízký rating a zaštítění Blumhouse taky nevzbuzuje pozitivní očekávání. Očekávám spíš kvazi-hororový trapas pro náctileté.


11 komentářů u „Filmový eintopf – prosinec 2019“

 1. Je to strašný tenhle měsíc, skoč si radši o Štědrej den do Aera – budou dávat první Die Hard jako vánoční film.

  1. Asi si spíš doma vpálím nějaký starý divnosti, co jsem ještě neviděl. Třeba Život Briana už znám pomalu zpaměti :)

   1. Náhodou nebyla na starwars nějaká eroto-parodie někdy ??
    Vím jen o Spaceballs, což byl efekt, kdy parodie překonala originál.

 2. Včera jsem viděl Black Christmas a je to strašná mrdka. Dlouho jsem v kině neviděl takovou píčovinu. Rozhodně na to nikdo nechoďte.

  1. zrovna jsem to četl na jednom movie serveru, že se na to nemá chodit a je to psychice nebezpečné :D
   Chtěl jsem teda taky varovat….

   1. Jako já jsem čekal, že to bude debilní. Vlastně jsem na to s tímhle i šel. Ale musím uznat, že to dalece předčilo moje očekávání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.