Þorsti (2019)

Filmový eintopf – prosinec 2020

Thorsti (2019)

H.:
1. Þorsti
2. Hunter Hunter
3. Anti-Life / Breach
4. Castle Freak
5. Backwoods

Dantez:
1. Mank

H.

H.:

Musím říct, že prosinec vypadá lépe, než bych dopředu hádal, a dokonce mi přijde, že nás čekají zajímavější věci než v listopadu.

Nejvíc si toho slibuji od „Þorsti“. Gay upír z Islandu, který saje nejen krev, konečně dorazí do širší distribuce. Vypadá to na hodně srandy i hodně gore, což beru všema deseti.

Dost nadějně se mi jeví „Hunter Hunter“. Nechci mít zbytečně vysoká očekávání, ale tohle slibuje slušný lesní napínák, tak třeba se zadaří a fakt to bude stát za to.

„Anti-Life“ (nově překřtěno na „Breach“) se tváří jako krásně béčková akční sci-fi jízda. V hlavních rolích se představí Bruce Willis a Thomas Jane, kteří budou na kosmické lodi kosit nějaké zmutované zmetky. Chytré to nebude ani omylem, ale tyhle vesmírné blbosti mám docela rád. Určitě mrknu.

Rozhodně si počíhám i na předělávku devadesátkové kulťárny „Castle Freak“. Remaky moc nemusím, takže taky moc nečekám, ale víš jak… ze studijních důvodů.

Za drzost ještě přidám slasher „Backwoods“, který se v upoutávce chvástá, že jeho záporák bude stejnou legendou jako Freddy Krueger nebo Jason Voorhees. No, já o tom dost pochybuju, ale zmetek vypadá použitelně, takže to třeba bude v pohodě.

Dantez

Dantez:

Na Fincherovu novinku motající se okolo tvorby „Citizen Kane“ se kdovíjak netěším, přesto zhlédnutí „Mank“ zvážím. Jde totiž, společně s „Tenet“ a „The Trial of the Chicago 7“, asi o nejryzejší filmařské řemeslo, které lze v roce 2020 dosvědčit. O to smutnější je fakt, že takovýto kinematografický pomník nejspíš nepůjde vidět na velkém plátně – letí totiž přímo na Netflix.


1 komentář u „Filmový eintopf – prosinec 2020“

  1. gay upíři – to snad bylo v Twilight. Tam to teda byl čurákův mlýn….. No snad to zachrání ta nadsázka a humor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.