Halloween (2018)

Filmový eintopf – říjen 2018

Halloween (2018)

H.:
1. Halloween
2. The House That Jack Built
3. Bad Times at the El Royale

H.

H.:

Nejočekávanější film října a možná i celého roku je jasný. Jedna z největších hororových legend se po devíti letech vrací na velká plátna a žádný fanda by u toho samozřejmě neměl chybět. Nový „Halloween“ bude už třetí snímek s tímto názvem (po originálu z roku 1978 a remaku z roku 2007), což mi přijde trochu dementní, protože se nejedná o žádný remake nebo reboot, nýbrž o pokračování klasiky z konce sedmdesátých let. Novinka maže všechno kromě původního bijáku, na nějž přímo naváže a bude se odehrávat o čtyřicet let později. Něco podobného, akorát „o dvacet let později“, zkusil už „Halloween: H20“ v roce 1998, který mi ovšem přijde zbytečně přeceňovaný. Nicméně doufám, že tentokrát už to klapne a Michael Myers se dočká důstojného pokračování. Když ne teď a za účasti Johna Carpentera, Jamie Lee Curtis a Nicka Castlea, tak už asi nikdy. V téhle sestavě je to vzhledem k věku všech právě zmiňovaných asi poslední možnost na restart a nakopnutí série na správnou kolej.

Nicméně i na druhé pozici se nachází kousek hodný pozornosti. Snímek „Jack staví dům“, nové dílo dánského machra Larse von Triera, předchází pověst krvavé a vysoce kontroverzní záležitosti, tak snad nejde jen o plané přizdisráčské kecy, protože by bylo moc fajn vidět konečně v kině nějakou brutalitu, která s člověk zvládne trochu zamávat a je všechno možné jen ne nekonfliktní a lehce stravitelná. Jsem hodně zvědavý.

Nakonec dám asi šanci i „Zlým časům v El Royale“, ačkoliv nepopírám, že kdyby bylo na výběr víc zajímavého než dva výše zmiňované filmy, asi bych tu tenhle biják nezmiňoval. Vlastně toho o tomhle moc nevím a nějak jsem nepochopil, o čem přesně to má být, ale na druhou stranu je docela fajn, když jednou konečně není už z traileru poznat, jak to celé bude vypadat a co přesně očekávat. Tak třeba z toho vyleze cool thriller.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.