Let It Snow (2020)

Filmový eintopf – září 2020

Let It Snow (2020)

H.:
1. Let It Snow
2. Unhinged
3. Krajina ve stínu
4. Intersect

H.

H.:

V září se konečně začíná v českých kinech něco dít, ale já jsem si svoje číslo jedna pro tenhle měsíc stejně našel jinde. Ledový slasher „Let It Snow“ se podle mě tváří docela slibně. Prostředí opuštěných zasněžených hor se pro podobný biják vcelku hodí, tak doufám, že zdejší vrah udělá se sekerou a sněžným skútrem nějakou parádu. Neočekávám sice vysoký body count, ale doufám, že atmosféru by to mohlo mít slušnou.

V „Unhinged“ bude vyžraný Russell Crowe předvádět současnou variaci na Douglasovu klasiku „Falling Down“. Nepředpokládám, že se bude jednat o nějakou pecku, ale na jedno podívání to snad poslouží. Do kina se pravděpodobně vydám, pokud tam nebudu muset sedět hodinu a půl s rouškou jak kokot.

„Krajina ve stínu“ se tváří jako další český ambiciózní snímek, který se hodlá šťourat v méně příjemných dějinných událostech dvacátého století. Mně to přijde jako slibná premisa, a dokonce si myslím, že by u nás těch těžších filmů se silným tématem mělo vznikat víc na úkor demencí, co jdou v kinech obvykle. Z pojmu česká komedie se mi vždycky samovolně oprudí prdel. Na druhou stranu, styl Bohdana Slámy mi nikdy úplně nesednul, tudíž nečekám, že by u mě „Krajina ve stínu“ dokázala navázat třeba na velikost loňského a taktéž černobílého „Nabarveného ptáčete“.

„Intersect“ sem dávám hlavně kvůli skvělému (!) plakátu. Hádám nicméně, že půjde o jeden z těch případů, kdy je plakát lepší než výsledný film. Premisa „Intersect“ sice úplně marná není. Nudná upoutávka mě ale moc nenavnadila a monstra vypadají, jako kdyby vylezla z nějakého zetkového natural horror škváru od Syfy, což mi u evidentně seriózně myšleného filmu přijde jako fail. Asi se podívám, ale kdybych na to zapomněl, nic se myslím nestane.

Tady jsem měl původně napsané „The King’s Man“, tedy prequel k sérii „Kingsman“, jejíž oba dosavadní díly byly docela zábavná hovadinka. Těsně před vydáním tohoto cancu se nicméně film odsunul až únor, takže smůla. Namísto něj se mi už nechce nic vymýšlet, ale tenhle odstavec tu potřebuju, abych ten článek trochu natáhnul, víš jak…


11 komentářů u „Filmový eintopf – září 2020“

  1. Krajina ve stínu – Sláma – — Divoké včely byly z mého pohledu super. Pak už jsem Slámu tak nehltal, tak uvidíme. Přeju mu uznání a úspěch. Neuhýbá za trendy a jede si svoje.

    1. Co si tak pročítám komentáře na čsfd, tak to na mě působí jako další snaha o uplatnění kostýmů a rekvizit z druhé světové, což jsou ty jediné které máme, v něčem, co bude vypadat jakože umělecky (protože černobílý + dlouhý/nudný = umění)… a původně to údajně ani nebyl jeho projekt.

    2. Já jsem nedávno koukal na Štěstí a přišlo mi to dost rozpačitý. Mělo to jakože potenciál a mohlo to bejt zajímavý, ale vlastně moc nebylo a docela mě to nudilo…

      1. Štěstí jsem nedával…. Ale v té době mně mimořádně zhnusil počin od Ondříčka: Šeptej.

  2. Když už kinematografie- je tu někdo, kdo se zajímá o filmy našich severních sousedů ? V Polsku se toho točí hromady v hodně dobrý kvalitě, zatímco naše filmy stojí už leta za starou belu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.