Prophecy Fest 2015 poster

Koncertní eintopf #5 – září 2015

Prophecy Fest 2015
Nejočekávanější koncert:
Prophecy Fest – Balver Höhle (Německo), 19.9.


H.:
1. Von Spar, Ada – Praha, 29.9.

Ježura:
1. Prophecy Fest – Balver Höhle (Německo), 19.9.

Atreides:
1. Prophecy Fest – Balver Höhle (Německo), 19.9.
2. Sóley – Praha, 25.9.

Podzimní klubová sezóna se v září pomalu začíná rozjíždět a přebírat žezlo od sezóny letní festivalové, ale jak vidno, pro naši redakci se naplno rozjede až v říjnu. V září si totiž většina našich redaktorů hodlá válet šunky doma na kanapi a těch několik málo exemplářů, které se někam chystají, míří spíše za hranice… a na festival.

Poprvé – a hádám, že na dlouhou dobu i naposledy – v našem koncertním eintopfu vítězí zahraniční akce. Jenže německý Prophecy Fest konaný pod patronátem vydavatelství Prophecy Productions je jednoduše silným lákadlem. Ono se není co divit, když se na soupisce nachází řada výživných exkluzivit, vedle nichž je jeskyně jakožto místo konání už jen příjemným bonusem…

H.

H.:

V průběhu září mě sice zajímá trochu víc koncertů, nicméně vzhledem k tomu, že aktuálně ještě nemám stoprocentně ujasněno, jak to bude vypadat s mým pobytem v Praze, napíšu sem pouze to, u čeho jsem si takřka jistý, že se dostavím. Oním koncertem je vystoupení Němců Von Spar, kteří se v našem hlavním městě objeví na sklonku měsíce. Jejich novější, trochu popovější tvorba mě nijak extrémně nerajcuje, ale starší věci, jež se pohybovaly v oblasti krautrocku, jsou velice zajímavé. Navíc mě tahle skupina opravdu hodně bavila při našem prvním setkání, které se odehrálo v březnu na festivalu Electronic Beats – a právě síla živého přednesu, s níž se tehdy Von Spar blýskli, je tím hlavním důvodem, proč mám zájem si zajít i na samostatné vystoupení. Netvrdím, že je to můj nejočekávanější koncert roku, protože do toho mají Němci přece jen daleko, ale i tak – jestli se jim v Roxy povede vyrovnat laťku nastavenou březnovou Archou, bude to velká paráda.

Ježura

Ježura:

Když se tak koukám do kalendáře a hledám tam koncerty, nacházím jedinou akci, o které mohu říct, že mě láká, ale věřte, že mě na oplátku láká vážně dost. Jméno Prophecy Festu je na festivalové scéně novinkou, ale pořadatelé z Prophecy Productions to vzali hodně svojsky a připravili vskutku vypečenou sestavu, která bude hrát v jeskyni. Fakt. A řekněte, vy byste nechtěli vidět hrát Empyrium, Lifelover, Vemod a další zajímavé spolky v jeskyni? Humor stranou, Prophecy Fest se zatím tváří jako opravdu jedinečná akce, na niž se prostě nejde netěšit, takže moje volba je myslím zcela pochopitelná. Snad se tedy má očekávání naplní.

Atreides

Atreides:

Nejdůležitější akce tohohle měsíce je jednoznačná. Rozlučka s Lifelover, k tomu Empyrium, Tenhi a navrch přídavek několika dalších, dle všeho solidních kapel – a to vše v prostředí jeskyně? To prostě chceš. Trochu mě trká, že Lifelover si to svoje odbudou v čas, který jejich jménu ani trochu nenáleží, ale tak co už. I tak se na Prophecy Fest těším a jsem zvědavý, co z téhle akce nakonec vlastně vyleze. Ale tak nějak cítím v kostech, že zklamání z toho nebude. Druhou akcí je zastávka islandské múzy Sóley. Ta přijede představit hlavně novou desku „Krómantík“ a vypadá to, že MeetFactory bude nejspíš pěkně našlapané. Doufám, že se do „sloupárny“ dostanu zavčasu, nebo mě někdo v davu nejspíš umlátí flaškou Club-Mate, až se budu drát dopředu, abych alespoň něco viděl.


1 komentář u „Koncertní eintopf #5 – září 2015“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.