Tankard - Vo(l)lume 14

Redakční eintopf #13 – prosinec 2010

Tankard - Vol(l)ume 14
Nejočekávanější album měsíce:
Tankard – Vol(l)ume 14


H.:
Helrunar – Sól
Index očekávání: 7/10

Earthworm:
Tankard – Vol(l)ume 14
Index očekávání: 4/10

Seda:
Tankard – Vol(l)ume 14
Index očekávání: 2/10

Theorrow:
Tankard – Vol(l)ume 14
Index očekávání: 2/10

Kolotoč desítek vydávaných alb se na sklonku roku opět uklidňuje, nezastavuje se však úplně! Většina redakce Sicmaggot se rozhodla strávit mrazivý podzim v zaplivané pivnici německých opilců Tankard, jenže jejich alkoholem nasáklý thrash metal evidentně není zas až takové terno, neboť index očekávání oněch redaktorů se podobně jako venkovní teploty pohybuje v arktických hlubinách. A co vy? Skončíte v pivním opojení společně s většinou naší notorické redakce, nebo dáte přednost mlhou opředenému pohanskému black metalu v podání Helrunar? Nebo to snad bude úplně jiná deska? Nezapomeňte svůj názor sdělit celému světu v komentářích!

H.

H.:

Prosinec je oproti předchozím, co do vydávání desek hektickým měsícům tradičně volnější a tím pádem také trochu slabší – už jen proto, že není tolik na výběr. Na druhou stranu, i to má své výhody, neboť jsem byl tentokrát ušetřen obvyklého problému, kdy se člověk musí rozhodovat mezi dvěma alby. Nemusel jsem ani moc dlouho přemýšlet, abych zvedl svůj hnát pro novinku Helrunar, kteří v rámci německého black metalu (navíc pohansky laděného, jenž, co si budeme povídat, staví ve většině případů spíše na ohraných klišé), patří k tomu lepšímu. “Sól” navíc bude dvojnásobná nálož v podobě vlastně dvou alb “Sól I – Der Dorn im Nebel” a “Sól II – Zweige der Erinnerung”. Nebudu vám věšet bulíky na nos, Helrunar přece jen nejsou skupina, díky níž bych nemohl v noci usnout, ale vzhledem k tomu, že mě poslední počin “Baldr ok Íss” dost bavil, novinku si jistě seženu, a pokud by měla být ve stejné kvalitě jako její předchůdce, vyplatí se to.

Earthworm

Earthworm:

Nic, nic a nic… stejně jako kolegové vybírám Tankard. Beer metal by si měl oblíbit snad každý Čech, ne? Když už nic jiného, tak mi novinka alespoň pomůže je nějak lépe poznat, zatím jsem slyšel jen pár skladeb. Snad to v lednu bude lepší.

Seda

Seda:

To je ale slabý měsíc… Není tu skoro nic zajímavého a nic, co by mě zajímalo. Výběr tedy musel být mezi něčím, co alespoň znám. Výběr se ztenčil na pouze dvě kapely – Tankard a Motörhead. Obě jsou už na scéně dlouho a obě se stále prezentují stejným zvukem, neočekávám tedy nic převratného. A vítězem se pro mě stávají Tankard, kteří předvedli sympatickou show na letošním Brutal Assaultu. Kdo by to byl řekl, že se mi v eintopfu někdy objeví nějaký thrash. No, uvidíme, co z desky vyleze. Já od ní skoro nic nečekám.

Theorrow

Theorrow:

Budu už se opakovat jako další, ale tenhle měsíc je snad nejhorší z celého roku. Hledal jsem důkladně a jediné, co jsem našel, byli Tankard. Já od toho bohužel vůbec nic neočekávám, protože thrash metalu moc neholduji.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.