Mudvayne - Mudvayne

Redakční eintopf #2 – prosinec 2009

Mudvayne - Mudvayne
Nejočekávanější album měsíce:
Mudvayne – Mudvayne


Corey(8):
Mudvayne – Mudvayne
Index očekávání: 8/10

H.:
Coronatus – Fabula Magna
Index očekávání: 1/10

Earthworm:
Illnath – Three Nights in the Sewers of Sodom
Index očekávání: 7/10

Seda:
Mudvayne – Mudvayne
Index očekávání: 7/10

Speedy:
Mudvayne – Mudvayne
Index očekávání: 7/10

I v předvánočním shonu (ano, vymlouvá se na to každý) jsme si udělali chvilku a vypíchli ve svých kalendářích jedno signifikantní datum. Dle konečného výsledku našeho snažení to vypadá, že většina redakce prožije Štědrý den s dvoudenním předstihem. Posuďte sami:

Corey(8)

Corey(8):

Sicmaggot má koncem roku parádní fazónu, Dave Mustaine už 25 let po nocích pláče do polštáře, že to ten dánský ňouma s oním vyhazovem snad nemohl myslet vážně (přes den o tom pak vykládá novinářům) a Mudvayne nevydávají špatné desky. Jsou prostě věci, o kterých nelze pochybovat – třetí jmenované dogma však utrpělo koncem minulého roku povážlivou trhlinu. Jako by se Mudvayne už ze všech svých osobních patálií vyřvali na předchozích deskách a v roce 2008 zbyla jen parta chlápků, která hraje o tom, jak z nich “samá práce a žádná zábava dělá blbečky”. Nicméně blíží se Vánoce, Mudvayne i přes jeden nepovedený kontrmelec patří mezi mé srdcovky, dosud zveřejněný materiál zní vcelku slibně, a tak jim ten spot hlavního taháku měsíce s klidem přiklepnu. Pokud ale svišťíte spíš v rockových vodách, možná více oceníte nové Puddle of Mudd.

H.

H.:

Vždy jsem měl pocit, že prosinec je z hlediska vydávaných alb ten nejhorší měsíc. Firmy v poslední dvanáctině roku vždy rychle dovydávají počiny, které se jim dřív nikam nevešly a které by jim v edičním plánu další sezóny překážely. A podle toho to taky vypadá. Je to bída, bída a nic jiného. Jediná deska letošního prosince mě nezajímá. Holt jsem si najel seznam vydávaných alb, píchnul prstem do monitoru a trefil se na Coronatus. Co to je? Nevím, nikdy jsem je neslyšel a nikdy jsem ani o nich neslyšel. Vadí to snad někomu? Ještě jsem se podíval na nějaké jejich fotky, a ejhle, zpívají tam nějaké dvě pěkné baby. Tím je jejich vítězství zpečetěno.

Earthworm

Earthworm:

Dlouho jsem hledal něco, co by mě v prosinci zaujalo, až jsem konečně našel – tato meloblacková kapela si mě získala druhým albem “Second Skin of Harlequin” a právě v prosinci by mělo vyjít její třetí album. Těšte se na geniální melodie, super riffáže a sóla, šílené bubnování, a to všechno podbarvené atmosférickými klávesami… Super tip pod pařez!

Seda

Seda:

Mudvayne jsou pro mě jedna z těch lepších nu-metalových skupin. Tato parta si mě získala především díky albu “L.D. 50”, kde se objevují opravdu velké pecky. Poslední deska “The New Game” moc lidí nezaujala a spíše padala kritika. Osobně od Mudvayne očekávám návrat ke kořenům. Pokud ne návrat, aspoň přiblížení. Zatím jeden ze zveřejněných songů, “Heard It All Before”, má šťávu. Snad takto dopadne i celé album. Shodou náhod Mudvayne vychází v dobách vánočních svátků. Doufám, že mi toto album svátky nezkazí

Speedy

Speedy:

Mudvayne mám docela rád, i když mě nejvíc oslovilo album “Lost and Found”, což si nekteří mohou ťukat na čelo, ale osobně mě první alba moc neoslovila. Možná na tom má hodně podíl to, že jsem je moc neposlouchal. Poslední deska “The New Game” sklidila spíše kritiku, takže je i v zájmu kapely, aby se vrátila s dobrým materiálem. Podle rozhovorů a songu “Heard It All Before” to nezní vůbec špatně, tak jenom doufám, že své řeči potvrdí a vrátí se zpět ke kořenům.


14 komentářů u „Redakční eintopf #2 – prosinec 2009“

 1. Corey(8): Nechci prudit, ale nějak nemůžu přijít na to, jak si se dostal k tý 22ce v barometru :-)

 2. Taky to nechápu.
  5 moderátorů možnejch 50 a máš tam 22 :D něco mi uniká, nebo ignorace dvou je jasná věc?

 3. Nevím, možná to z toho není moc pochopitelné, mně se nezdálo, ale tak vysvětlím. To “Barometr očekávání v redakci” se vztahuje jenom k “Desce měsíce dle redakce”. Proto jsem vzal počet bodů, které toto album mohlo od celé redakce dostat (tedy 50) a před lomítko napsal součet bodů, které skutečně obdrželo – to, co psal Seda. Pokud by Mudvayne vytipoval třeba i takový Monster a dal jim řekněme 5/10, bylo by před lomítkem 27/50.

 4. Ne tak mě už teď zas tak zbytečný nepřijde, jen to ze začátku nikdo moc nepochopil :D Ale hlavně, že se to vysvětlilo :-)

 5. Dobrej nápad tenhle Eintopf. Supr.

  Já nebudu originální a musím říct, že doufám, že mě Mudvayne potěší. The Game mě zklamalo, protože jsem se ho nemohl dočkat a pak mě fakt vůbec nebavilo. Taky pro mě jedna z kapel kterou poslouchám roky…

  Jinak nejlepší dárek k vánocům by byl ticket na The Black Procession v Leipzig – Machine Head, Hatebreed, All Shall Perish, Bleeding Trough O_O . Zas tak daleko to neí

 6. Moc díky za pochvalu! Eintopf čekají ještě velké věci, jenom u očekávaných desek určitě nezůstane.

  A s Mudvayne mám spojeny své úplné začátky na metalovém poli. Stará láska holt nerezaví. 8-)

 7. Moje neočekávanější deska prosince je BLACK COMEDY od kapely Shatter. Můžete najít na bandzone. Čeští borci co uměj a jejich livka jsou k nezaplacení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.