Arakain - Homo Sapiens..?

Redakční eintopf #22 – březen 2011

Arakain - Homo Sapiens..?
Nejočekávanější album měsíce:
Arakain – Homo Sapiens..?


H.:
Kampfar – Mare
Index očekávání: 9/10

Earthworm:
Beardfish – Mammoth
Index očekávání: 8/10

Seda:
Serj Tankian – Imperfect Remixes
Index očekávání: 7/10

Ježura:
Within Temptation – The Unforgiving
Index očekávání: 9/10

nK_!:
Arakain – Homo Sapiens..?
Index očekávání: 10/10

H.

H.:

Možná se asi někdo podiví, proč tady nevisí novinka Burzum s 10/10, ale já vám nevím, nějak se víc těším na “Mare” od Kampfar. Možná to bude tím, že Varg Vikernes minulý počin “Belus” vypustil před rokem, kdežto “Heimgang” od Kampfar vyšlo před třemi lety, a také protože “Fallen”, ehm, tak trochu uniklo na net už dva měsíce před vydáním a nějak jsem se vám neudržel (smích). Ale zpátky ke Kampfar“Mare” bude mít svým způsobem lehce hořkou příchuť, neboť půjde o poslední desku s kytaristou Thomasem, jehož charakteristické mrazivé melodie byly vždy jedním z hlavních poznávacích znamení těchto Norů. A už jenom tohle je věc, díky níž je pro mne “Mare” očekávaným počinem. Dalším důvodem je pak samozřejmě fakt, že jsem měl hudbu Kampfar vždy velmi rád (a stále mám!) a také že pánové ještě za svou kariéru nikdy nevydali žádné slabší album, ba naopak – všechny jejich desky jsou jedním slovem famózní a já nevidím důvod, proč by tomu u “Mare” mělo být jinak.

Earthworm

Earthworm:

Jak tak sleduji volby svých kolegů, vypadá to, že datum 25. března dominuje rockovému světu. Můj favorit tohoto dne jsou Beardfish, kteří se vyvíjejí stejně podivně, jako je podivný jejich baskytarista. Z progrocku ze 70. let (“The Sane Day”) se kapela časem dostala k tvrdým riffům a místy i ke growlům (“Destined Solitaire”). Neodvážím si tipnout kam se posunula tentokrát, ale co jasné je, že se těším, lidově řečeno, “jaxvině”.

Seda

Seda:

Březen nepřináší nic, na co bych se opravdu těšil. Jsou tu sice Burzum, ale Vargovi jsem zatím na chuť nepřišel; vážným kandidátem byli také Debauchery, ale od nich jsem slyšel a viděl snad zatím jen jeden klip, a tak si místo v eintopfu nevyválčili. Vítězí u mě tedy stálice Serj Tankian, který na rok 2011 přichystal poměrně zajímavé EP. Jedná se pouze o remixy vybraných písníček, ale dočkáme se i třeba Toma Morella, který v jednom ze songů zahrál. Třetí měsíc roku 2011 tedy patří pouze čtyřsongovému EP.

Ježura

Ježura:

Zavrhněte mě, proklejte mě, vysmějte se mi, ale Vargova tvorba mě nikdy nebrala a Kampfar teprve čekají na dobu, kdy se jim budu pilně věnovat. Naproti tomu Within Temptation znám jako své boty, formovali můj hudební vkus a pořád je mám rád, i když se moje zraky přesunuly na jiné formace. “The Unforgiving” má být do jisté míry převratnou záležitostí a já jsem skutečně zvědavý, nakolik se podaří skloubit album s konceptem a především jak dopadne fúze 80. let s moderními hudebními prvky. Navíc, kdo by se netěšil na album, kde zpívá tak nádherná žena jako Sharon

nK_!

nK_!:

Arakain je klasika. Arakain je kult. Arakain jest mojí nejoblíbenější českou kapelou, i bez toho zatraceného Brichty. Sice se od jeho odchodu skupina maličko odkývla od zaběhlých (hlavně textových) kolejí, ale to nic nemění na faktu, že se stále jedná o tuzemskou špičku. Minulé album nebylo úplně špatné, mělo i své světlé chvilky, ale jsem zvědav, s čím se ti naši kluci ušatí vytasí tentokrát. Ochutnávka “Forsage” zní setsakramentsky promakaně a už se nemůžu dočkat, až budu za pár týdnů psát recenzi…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.