Trivium - In Waves

Redakční eintopf #27 – srpen 2011

Trivium - In Waves
Nejočekávanější album měsíce:
Trivium – In Waves


H.:
Fleshgod Apocalypse – Agony
Index očekávání: 9/10

Earthworm:
Trivium – In Waves
Index očekávání: 10/10

Seda:
Trivium – In Waves
Index očekávání: 6/10

Ježura:
Vader – Welcome to the Morbid Reich
Index očekávání: 10/10

nK_!:
Edguy – Age of the Joker
Index očekávání: 7/10

H.

H.:

Jakože technical death metal moc nemusím, Italové Fleshgod Apocalypse mě svého času zaujali už svým debutem “Oracles”. Ještě více mne však bavilo minialbum “Mafia”, na němž začaly vystrkovat růžky různé symfonické prvky, a já upřímně doufal, že právě touhle cestou se Fleshgod Apocalypse hodlají vydat i v budoucnu. A ono se zadařilo! Když jsem viděl a hlavně slyšel videoklip k songu “The Violation”, totálně mě to zbořilo. Mohutný growling, brutální řezanice a technická preciznost smíchané s postupy klasické hudby a vysokým čistým vokálem? Ale no tak, dnes už je přece možné spojit všechno se vším. Ale v případě Fleshgod Apocalypse se to nezdá být patlanicí, ale moc dobře promyšlenou a takřka k dokonalosti dovedenou hudební formou. Pokud se celá novinka “Agony” ponese v duchu “The Violation”, tak to bude neskutečná bomba, to mi věřte!

Earthworm

Earthworm:

Tak tohle je bez přemýšlení. V srpnu se sice přivalí i další nálož od polských Vader, ale tohle je přece jenom větší srdcovka. Trivium jsou super kapela a jejich poslední deska “Shogun” je pravděpodobně mým nejposlouchanějším albem vůbec. Očekávání je o to vyšší, když mě navnadili klipovkou k titulnímu songu. A ohlášená stylová podobnost s albem “Ascendancy” taky není k zahození. Tohle bude prostě nářez!

Seda

Seda:

Trivium se více než předvedli s poslední deskou “Shogun”, která mě bavila poměrně dlouho. Nicméně dnes už to tak fascinující, jako to bylo dříve, pro mě není, a tudíž Trivium už nějak více neprožívám. “Shogun” je vlastně jediným albem, co mě od Trivium pořádně chytlo. Uvidíme, jak se ukážou na téhle fošně, já to ale tak horké nevidím. Vydaný song mě také výrazně nepřesvědčil. Srpen je, i co se týče ostatních alb, poměrně slabý.

Ježura

Ježura:

Srpen vypadá zatraceně šťavnatě. Jsem docela zvědavý, co na své třetí studiovce spáchají Finové Ghost Brigade. Výrazně víc mě zajímá, jak dopadne nový počin Аркона, ale to jsou víc rozklepané obavy než co jiného. Dále je tu můj oblíbený norský kapeloběžník ICS Vortex se svojí sólovou prvotinou a byl by můj příspěvek do eintopfu opanoval nebýt skutečnosti, že další řadové album ve své bohaté historii vydávají Poláci Vader. Uvolněná skladba “Come and See My Sacrifice” mě rozsekala a očekávání atakují nejvyšší příčky! Tady čuchám jednoho z adeptů na desku roku a to je snad dostatečný důvod, abych “Welcome to the Morbid Reich” favorizoval…

nK_!

nK_!:

Edguy poslouchám už roky a po posledním lehce podprůměrném a lehce kýčovitém počinu “Tinnitus Sanctus” se na nové skladby těším jako na smilování a ze všeho nejvíce doufám, že nám Tobias se svou družinou lovců králíčků nadělí po letech zase poslouchatelný materiál. Bylo by už načase, tak se, Tobi, začni už zase snažit. Jinak by to nemuselo dopadnout úplně dobře.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.