Five Finger Death Punch - American Capitalist

Redakční eintopf #29 – říjen 2011

Five Finger Death Punch - American Capitalist
Nejočekávanější alba měsíce:
Five Finger Death Punch – American Capitalist
Oranssi Pazuzu – Kosmonument


H.:
Oranssi Pazuzu – Kosmonument
Index očekávání: 10/10

Earthworm:
Graveworm – Fragments of Death
Index očekávání: 5/10

Ježura:
Umbrtka – Spočinutí
Index očekávání: 8/10

nK_!:
Five Finger Death Punch – American Capitalist
Index očekávání: 10/10

Někteří redaktoři po silném září pláčí nad tím, že jim nic nevychází, jiní slintají i nad říjnovým vydavatelským plánem, ale tak to prostě chodí. Každopádně i tentokrát hned dvojice redaktorů nadělila nejvyšší možný index očekávání, tudíž i v říjnu jsou dvě alba měsíce.

H.

H.:

Ačkoliv se v říjnu objeví několik ne zrovna nezajímavých počinů (abych byl trochu konkrétnější – například Root, Skeletonwitch, Absu, Tsjuder a pár dalších), celou dobu jsem počítal s tím, že tu teď do eintopfu budu psát ódy na dvojalbum “Svartir sandar” islandských bardů Sólstafir, jejichž neuchopitelná a originální hudební produkce je bez debat výjimečná. Všechno se však změnilo v momentě, kdy vydání své druhé desky na říjen ohlásili Finové Oranssi Pazuzu. Už jen jejich netradiční jméno vzbuzuje očekávání vpravdě netradičního hudebního zážitku, jenže to, co finská pětice předvedla na svém debutu “Muukalainen puhuu” a o rok mladším splitu s avantgardními krajany Candy Cane, je něco tak neskutečného, že i výraz netradiční je pro něco takového naprosto nedostačující. S nějakými popisy nepopsatelného se nyní zdržovat nebudu, to si schovám až do recenze, spokojím se teď pouze s konstatováním, že soudě čistě podle muziky pocházejí Oranssi Pazuzu z úplně jiné planety… jiné galaxie… úplně jiné dimenze… Na obzoru je druhá mise do neprobádaných hvězdných mlhovin: po Mluvícím Vetřelci bude objeven Kosmický Monument. Raketa startuje už 26. října!

Earthworm

Earthworm:

Po pro mě nehorázně nabitém září přichází pád do nicoty. Původně jsem chtěl dát dlouho vyhlížené Testament, ale jak to tak vypadá, tak v říjnu od nich asi nic neuvidíme, tak možná příště. Divoká karta padla na Graveworm, kteří mě provázeli se svým albem “Collateral Defect” poměrně dlouhou dobu. Od toho alba jsem od nich nic neslyšel, tak schválně jestli jimto šlape i po letech :)

Ježura

Ježura:

Když jsem tak na Metalstormu probíral seznam alb, co mají v říjnu vyjít, do očí mě praštila tři jména. Jméno číslo jedna – Sólstafir. Vím, že je to skvělá muzika, a mít od nich naslechnuto víc než dvě skladby z YouTube (hanba mi, brzo napravím), říjnový favorit by byl na světě. Jenže naslechnuto nemám, takže není. Pak jsem pohledem zavadil o brazilské veterány Krisiun, kteří mě moc příjmeně překvapili na letošním Metalfestu. V jejich případě se podceněné přípravy promíchaly s lehkou obavou, že by mě to z alba nemuselo bavit tak jako naživo, takže taky z kola ven. Do třetice všeho dobrého v mých sítích uvízla kolaborace MetallicyLou Reedem. Dopustil jsem se ale té chyby, že jsem si záhy pustil první vypuštěnou skladbu a očekávání poněkud ochladlo. Proto jsem nakonec zalovil v domácím bazénku a zvolil plzeňské prachmatické těleso Umbrtka, jehož zatím uvolněné skladby mě naopak v očekávání nemálo povzbudily! Takže uctivě do záklonu a ať to do nás vozí pásovými nakladači!

nK_!

nK_!:

Nebudu zakrývat, že oproti zbytku redakce jedu v úplně jiných stylech a tímto eintopfem to určitě jen potvrdím. Pro mě jsou Five Finger Death Punch sázkou na absolutní jistotu, protože předchozí dvě alba byla famózní a koneckonců bych se nebál říci, že v říjnu vyjde má nejvíce nejočekávanější deska tohoto roku. Už aby to bylo!


1 komentář u „Redakční eintopf #29 – říjen 2011“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.