Sick Puppies - Tri-Polar

Redakční eintopf #3.5 – speciál 2009 (Speedy)

Speedy

Speedy:

Top5 2009:
1. Sick Puppies – Tri-Polar
2. Breaking Benjamin – Dear Agony
3. Behemoth – Evangelion
4. Killswitch Engage – Killswitch Engage
5. Caliban – Say Hello to Tragedy

CZ/SVK deska roku:

Koncert roku:
Slipknot, Trivium, DevilDriver: Ostrava – ČEZ Aréna, 10.6.2009

Zklamání roku:
DevilDriver – Pray for Villains

Top5 2009:

1. Sick Puppies – Tri-Polar
O této bandě jsem se dozvěděl z novinky na Sicmaggot [čteš-li Sicmaggot, jsi vždy o krok napřed – pozn. Corey(8)], kterou napsal Corey(8) a vychvaloval je, tak jsem je prostě musel stáhnout a poslechnout… Velice kvalitní muzika, která má hlavu a patu a která nezačne nudit po pár posleších. Navíc v poslední době u mě vede tento styl hudby, takže není co řešit.

2. Breaking Benjamin – Dear Agony
Chlapíci z Breaking Benjamin jsou po třech letech zpět a vydávají nové album, které je vážně pecka. Je vidět, že svůj styl rocku ovládají a neustále se zlepšují. Nové album má snad i větší úspěch než album “Phobia” z roku 2006. Teď už jen doufat, že zavítají i do naší republiky se supportem, jako je Sick Puppies, Three Days Grace nebo Flyleaf :)

3. Behemoth – Evangelion
Od této polské bestie jsem měl zatím jenom album z roku 2007, “The Apostasy”, ale po neustálém vychvalování tohoto alba od H. jsem musel poslechnout a musím uznat, že měl pravdu. Kvalitní black, který má hlavu a patu. Kytary, bicí a prostě vše, co kvalitní hudba musí mít, aby oslovila i někoho, kdo black neposlouchá.

4. Killswitch Engage – Killswitch Engage
Chlapíci s frontmanem Howardem Jonesem jsou zpět se svým melodic metalcorem. Sice po prvním poslechu jsem byl zklamaný, že zase o něco polevili v “tvrdosti” oproti poslednímu albu, ale s odstupem času mě deska chytla a musím říct, že se jim vážně povedla, takže jen tak dál!

5. Caliban – Say Hello to Tragedy
Německý metalcore u mě měl vždycky hodně navrch, protože je to kvalitní hudba (jak logické, že?). I když několik fanoušků si stěžuje na pomalejší songy, které jsou z posledních počinů této kapely častější, tak i zde se najdou pořádně rychlé songy, které stojí vážně za to! Myslím, že kapela směřuje správným směrem, a já jen doufám, že další alba budou ve stejném duchu a na případný koncert se budu těšit, protože v Praze to bylo peklo!

CZ/SVK deska roku:

Ne prosím, to po mně nechtějte… Českou scénu neposlouchám, protože pro mě tu žádné kvalitní kapely nejsou a je to nuda, která se liší jen hlasem a pár riffy… Žádné nápady, nic… A teď do mě!

Koncert roku:

Slipknot, Trivium, DevilDriver: Ostrava – ČEZ Aréna, 10.6.2009
Tady není nad čím přemýšlet… Kapela. kterou poslouchám od 8. třídy na základní škole, se vrátila do naší země a navíc s takovým supportem! To byl prostě splněný sen… Na DevilDriver jsme se trošičku zaběhali, na Trivium zaskákali a Slipknot? To bylo něco nepopsatelného… Prvních 15 minut jsem jen hleděl na pódium a nemohl jsem tomu uvěřit… Prostě bomba! Jen je škoda, že nebyla zařízená klimatizace, protože lidi tam odpadávali jak mouchy. Za zmínku ale také stojí koncert Rise Against, který byl 6. 11. 2009 v Roxy! Vyprodaný sál a fanoušci co se i trošičku hýbali, takže paráda!

Zklamání roku:

DevilDriver – Pray for Villains
Tak tady není co řešit… Už před vydáním tohoto alba jsem tušil, že to bude průser, a taky se to tak vyplnilo… Pár dobrých písní toto album má, ale jinak je to na můj vkus velice pomalé, což se k DevilDriver vůbec nehodí, tak doufám že příští počin se vrátí do starých dobrých kolejí a kluci nebudou tolik experimentovat!


12 komentářů u „Redakční eintopf #3.5 – speciál 2009 (Speedy)“

  1. Par dobrejch kapel se tu najde. Př. ty Avenger jak jsem daval, Cocotte Minute, James D.S a nebo Shatter. Je toho hodne, ale kdyz to lidi odsoudi jeste pred poslechem je to tezky :)

 1. Kdo nemá rád českou scénu, ví o ní hovno! A umí jen plakat.
  Jinak pokud mám hodnotit rok 2009:
  Česká deska roku: Shatter – Black Comedy
  Zklamání roku: Slayer – World Painted Blood
  Desky roku:
  1. Mudvayne – Mudvayne
  2. Five Finger Death Punch – War Is The Answer
  3. Mastodon – Crack the Skye
  4. Ex Deo – Romulus
  5. Breaking Benjamin – Dear Agony

  Mudvayne na prvním místě díky tomu skoku. Po The New Game jsem je korunoval na sračky. Jelikož taková skvělá kapela vydala nehorázně hnusný album, ale novinka je čerstvá, originální, mudvaynovsky energická…Prostě klobouk dolů a díky bohu za ten skok ze sraček

 2. Jako pravidelný čtenář sem zklamán nad vašim přístupem k české scéně… Mám pocit že nikdo kromě Cocotte Minute tady snad ani nehraje, z mýho pohledu bych doporučil se mrknout třeba na bandy Diphteria, F.O.B., Victims, Locomotive, zmíněný Shatter, Pop-Porn a mohl bych pokračovat;)
  Jo jestli českou scénu považujete za neoriginální tak nevim proč vychvalujete CM;) Tak a můžu klidně spát, respekt vaší práci a peace :-)

  1. Hej hej a co já? :D Českou scénu mám rád a Cocotte Minute nesnášim :D Jen podle toho, co jmenuješ (znám z toho 3 bandy), se pohybuju v jinejch žánrech :-)

  2. já jsem zase poměrně zklamaný z toho, jaké terno se z toho dělá.. jediný, kdo v tom eintopfu měl problém s českou scénou, je speedy (připomínám, že nikdo jiný o nějaké neoriginalitě nemluvil), který ale cocotte minute nevybral.. vůbec nechápu to množné číslo..

  3. nevim proc pouzivas mnozne cislo, kdyz ja sam jsem ceskou scenu odsoudil? Ani zadne cocotte minute jsem nezminil, protoze vsichni hrajou to same.. pokud to nedokazete zkousnout, tak ja se z toho neposeru :))

  4. F.O.B znám, Shatter taky. Akorat jsem neslysel cela alba, ale kdyz se v blizkosti objevi koncert, tak jdu. Cocotte Minute mě baví, ale protoze spis vykradaj ostatni tak jsem dal Avengery. Jinak dalsi dobré české kapela jsou třeba James D.S nebo One to Three.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.