In Vain - Mantra

Redakční eintopf #4 – leden 2010

In Vain - Mantra
Nejočekávanější album měsíce:
In Vain – Mantra


Corey(8):
Six Feet Under – Graveyard Classics 3
Index očekávání: 2/10

H.:
In Vain – Mantra
Index očekávání: 10/10

Earthworm:
Overkill – Ironbound
Index očekávání: 8/10

Seda:
Divinity – The Singularity
Index očekávání: 6/10

Speedy nám kdesi přimrzl (nebo na Silvestra trochu přebral), Corey(8) má velké problémy s výběrem desky pro leden (proto vychází Eintopf tak pozdě), a H. prožívá až do 18.1. vyčkávací orgasmus (k tomu snad do závorky podrobnosti doplňovat nemusíme). To jsou holt ty novoroční dny v redakci…

Corey(8)

Corey(8):

Ani nechtějte vědět, jak hlasitě jsem se v prosinci kolegovi pode mnou vysmíval, když nedokázal za celý měsíc najít byť jen jedinou desku, jejíž očekávání by nebylo na jeho teploměru hodnot kdesi v arktických nížinách. Hle, měsíc se s měsícem sešel a do naprosto stejného kompostu (voliči SZ nahradí biomasou) jsem zabředl i já. Tak co hezkého nám leden upekl Six Feet Under, kapela mého mládí, kterou jsem miloval pro jejich oduševnělé texty o lásce a metrosexuální image jednotlivých členů, vydávají už třetí sbírku hřbitovních klasik, tedy třetí album plné cover verzí známých, převážně ne tolik extrémních kapel. Že bude asi třiapadesáté album v diskografii Six Feet Under zase drtit koule, netřeba pochybovat. Že už se to trochu zajídá, netřeba připomínat…

H.

H.:

Původně jsem chtěl svoji pracku za leden zdvihnout pro jinou kapelu, když jsem ale zjistil, že první měsíc nového roku vyjde druhá placka mých avantgardně-progresivních norských miláčků In Vain, musel jsem hned otočit. Jejich debut “The Latter Rain” je něco nádherného a i tři roky po svém vzniku mě nepřestává udivovat. Deska se překlenuje od atmosférických meziher, přes lehké hravé songy až k předlouhým a majestátním kompozicím, při nichž mrazí v zádech. Jsem jak na trní, jak se In Vain podaří na něco takového navázat. Kdyby se ale s novinkou “Mantra” dokázali “The Latter Rain” vyrovnat, či jej dokonce překonat, budeme mít co dočinění s něčím dokonalým. V lednu ale nepůjde o jediné zajímavé album, i když vím, že máme doporučovat pouze jednu nahrávku, musím prostě udělat výjimku a zmínit zde i nové počiny kapel Sigh, Abigor a Dark Fortess, které budou také jistě stát za hřích. Začátek roku bude holt zajímavý.

Earthworm

Earthworm:

V seznamu kapel, které vydají v lednu novou desku, se určitě vyskytuje několik známých a zajímavých jmen, nejvíce mě ale dostal název Overkill. Jedna z kapel, která mě provázela, když jsem začínal s metalem, a stále drtí mé ušní bubínky, byla jasná volba při výběru do eintopfu. Těším se na další thrashový náklep, snad se deska vyvede alespoň tak jako poslední “Immortalis”

Seda

Seda:

Když jsem se díval na leden, tak jsem nenašel tolik alb, na která bych se opravdu těšil. Nedávno jsem ale narazil na tuhle partičku z Kanady a zjistil, že “The Singularity” má vyjít pravě první měsíc nového roku. Divinity hrají moderní thrash metal s příměsí death metalu, hudebně by se dali popsat jako DevilDriver s jinými vokály. “The Singularity” se mi od poslechu k poslechu líbí stále více. Skupina totiž už své album zveřejnila celé na svých MySpace stránkách. Jelikož kapelu tolik neznám a album už jsem slyšel, je index očekávání menší. Nicméně toto album doporučuji, a poslechněte si ho třeba hned. Stojí za to.


7 komentářů u „Redakční eintopf #4 – leden 2010“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.