Blue Stahli - Antisleep Vol. 03

Redakční eintopf #44 – prosinec 2012

Blue Stahli - Antisleep Vol. 03
Nejočekávanější album měsíce:
Blue Stahli – Antisleep Vol. 03


H.:
Make a Change… Kill Yourself – Fri
Index očekávání: 7/10

Ježura:
Project Hate MCMXCIX – The Cadaverous Retaliation Agenda
Index očekávání: 3/10

Kaša:
Flotsam & Jetsam – Ugly Noise
Index očekávání: 6/10

nK_!:
Blue Stahli – Antisleep Vol. 03
Index očekávání: 8/10

Stick:
Paradox – Tales of the Weird
Index očekávání: 6/10

Už je to každoroční evergreen, ale v prosinci toho prostě moc vychází, díky čemuž mají někteří redaktoři opravdu velký problém cokoliv zvolit. Jeden nadává, že u jeho očekávaných alb není jisté, že v prosinci vyjdou, druhý zase láteří, že mu tento měsíc nevychází vůbec nic. Eintopf je ovšem neúprosný, tudíž nějaké jméno padnout musí – a s nejsilnější razancí tentokrát padlo jméno elektro-rockového projektu Blue Stahli, jehož novinka “Antisleep Vol. 03” se tedy stává nejočekávanějším albem měsíce. Z prosincové nabídky si dále ještě dokázal vybrat H., kterému se sice nelíbí, že jeho favoriti ještě nemají pevné datum vydání a není jisté, jestli to bude tento měsíc, ale stejně dokázal bez problému zakotvit alespoň v dánském depresivně black metalovém přístavu Make a Change… Kill Yourself. Zbytek redakce se pak už jen rozhodoval, které náhodné album s minimálním indexem tam dá, tudíž to ani nemá cenu jmenovat (smích).

H.

H.:

Do prosincového eintopfu bych měl vlastně hned dva obrovské favority, jimž bych dal index očekávání bez váhání 10/10 – “Манас” od kyrgyzského klenotu Darkestrah, který jednoduše patří mezi mé největší srdcové záležitosti, a “Dark Space IV” od švýcarských vesmířanů Darkspace, kteří se rovněž dlouhodobě řadí mezi mé největší favority. Nicméně vzhledem k tomu, že stále není jisté, zdali obě desky vyjdou ještě v prosinci, nebo až později, budu pro jistotu volit jinde, zvláště pak když mám kde. Již podruhé za sebou se tak mým favoritem stává dánský hudebník Ynleborgaz, jenže zatímco v listopadu to bylo díky o něco aktivnějšímu black metalovému tělesu Angantyr, v prosinci jde o jeho druhý projekt, depresivně black metalovou skupinu Make a Change… Kill Yourself, pod jejíž hlavičkou konečně po pěti letech vyjde nové album “Fri”. Pokud si vzpomenu, jak moc se mi bezejmenný debut z roku 2005 a jeho pokračování “II” z roku 2007 líbily (tak moc, jak jen se depresivní black metal může líbit), nemám důvod k tomu, abych od “Fri” neočekával to samé. Je pravda, že kreslený obal je na poměry žánru takový dost prapodivný, ale na druhou stranu, obálky nikdy nebyly silnou stránkou Make a Change… Kill Yourself, tak snad alespoň ta hudební stránka věci dopadne dle očekávání…

Ježura

Ježura:

Teda vážení, povím vám, že ten letošní prosinec je co se vycházejících alb týče dost tristní. Vlastně mě nenapadá jediná plánovaná deska, na kterou bych se alespoň trochu těšil. Jenže redakční byrokratické mlýny melou zcela neúprosně a tahle kolonka holt nesmí zůstat prázdná, takže po přefiltrování těch několika málo uskupení, o kterých jsem alespoň někdy něco zaslechl, vybírám švédský industrial death metal v podání The Project Hate MCMXCIX, i když nemám sebemenší tušení, co od toho čekat. Děj se vůle páně, aspoň mám teď důvod si to poslechnout…

Kaša

Kaša:

Tak tohle bude doslova krátký proces. Docela jsem se zapotil, abych si do posledního letošního eintopfu vybral desku, která by mě mohla alespoň trochu zajímat. Prosinec je měsícem na nové desky jako tradičně hubený, takže na výběr toho moc nebylo. Nakonec jsem rozhodl své naděje vložit do chystané novinky thrasherů Flotsam & Jetsam, “Ugly Noise”. Přiznám, že jsem nikdy nebyl jejich zarytý fanoušek a krom alba “Doomsday for the Deceiver”, které jsem si sehnal jen ze zvědavosti, kde že to Jason Newsted hrál, než se připojil k Metallice, víc z jejich tvorby neznám. Dle ukázky, kterou jsem slyšel na oficiálních stránkách kapely, by se nemuselo jednat o úplně marný počin, takže se nechám překvapit.

nK_!

nK_!:

V poslední době jsem celkem zhluboka přičichl k elektronické a/nebo industriální muzice, a tak je pro mě v prosinci jasnou volbou právě Blue Stahli se svou třetí deskou z cyklu “Antisleep”. Série “Antisleep” je na rozdíl od loňského “Blue Stahli” jen a jen instrumentální, takže se hodí i k poslechu při náročnější práci. Čili pro mě skoro to nejlepší :-)

Stick

Stick:

Prosincový eintopf teda nic moc. Moc desek nevychází a když už, tak něco, na co prakticky nečekám. Když jsem tak nahlížel do seznamů, co by tak mělo v tento měsíc vyjít, tak mimo jmen, která jsou zmíněná u některých mých redakčních kolegů, mě zaujalo jméno Paradox. Německá thrashová kapela, která za 26 let existence (pravda, mezi druhou a třetí deskou bylo 11 let pauzy) vydala šest alb, chystá novinku s názvem “Tales of the Weird”. Jejich minulá deska “Riot Squad” byla solidní materiál, tak by mohli přesvědčit i tentokrát.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.