Burzum - Belus

Redakční eintopf #6 – březen 2010

Burzum - Belus
Nejočekávanější album měsíce:
Burzum – Belus


Corey(8):
Burzum – Belus
Index očekávání: 7/10

H.:
Burzum – Belus
Triptykon – Eparistera Daimones
Index očekávání: 10/10

Earthworm:
Unleashed – As Yggdrasil Trembles
Index očekávání: 8/10

Seda:
Dark Tranquillity – We Are the Void
Index očekávání: 7/10

Údajně jde hudební průmysl už nějaký ten pátek pod kytky. Hahaha, to jsou mi ale nemístné žvásty. Do kytek jdou možná tak nenasytná hudební vydavatelství, naopak hudebníci se činí měsíc od měsíce víc a víc, což potvrzuje i náš eintopf, kde tentokrát zcela chybí výmluvy typu “není nic, nač bych se těšil” či obligátní “slunce mi svítí do očí” a místo toho se bezhlavě doporučuje, doporučuje a ještě pětkrát doporučuje. Tak jakápak cesta pod kytky?

Corey(8)

Corey(8):

Burzum je kult. Promiňte, znovu a pořádně – Burzum je kvlt! Nechme stranou otázku, kolik fanoušků se na dítko Varga Vikernese nabalilo díky jeho nezpochybnitelným hudebním kvalitám a kolik jich Burzum začalo poslouchat až poté, co zjistili, že hlavní mozek této legendy je tak trochu magor, který z dlouhé chvíle (ok, tak tomu říkejme třeba vnitřní přesvědčení) vypaluje kostely, bodá do lidí a přemítá o potlačení všeho nebílého na této planetě. V případě Burzum je, víc než u čehokoliv jiného, nutné oprostit se od všech vnějších vlivů a jednoduše zanořit svou mysl do úžasně sugestivního mlžného oparu, který kolem sebe hudba Burzum vytváří. Zima ve své nejčistší podobě, norské lesy prosvíceny ospalými slunečními paprsky (obal desky “Belus” hovoří za vše), to jsou Burzum, přátelé. Zhmotněný sever se vším, co k němu patří. Pokud hledáte někoho, kdo vás provede vlčí krajinou, aniž byste museli opustit pohodlí domova, jste na správné adrese! Varg se vrátil!

H.

H.:

Já vím, že už je to trapné, jak se pořád opakuji, ale i v březnu jsem měl obrovský problém vybrat jen jednu desku. Tentokrát to však bylo dilema absolutní – Burzum vs. Celtic Frost (respektive Triptykon, které považuji za duchovního pokračovatele Celtic Frost, i když tam nehraje Martin Eric Ain), oldschool vs. oldschool, jedna z nejoblíbenějších kapel vs. druhá z nejoblíbenějších kapel. Jak vám už jistě došlo při pohledu na shluk písmenek napravo od mého jména, rozhodnout jsem se prostě nedokázal. Snad mě šéfík nezabije, že mu porušuji pravidla, ale nemůžu jinak – tady je to prostě nerozhodně: Burzum a Triptykon.

Earthworm

Earthworm:

Ach… stejně jako únor mi březen moc nenabídl, ale už to je přeci jenom lepší. Ne, že by to nebyl plodný měsíc, to já jsem jen tak rozmazlené prase :) Každopádně mě zaujalo jméno Unleashed, jejich poslední počin “Hammer Battalion” (2008) mi projel hlavou hodněkrát a byl to prostě nářez. Fanoušci death metalu, doufám že půjdete stejnou cestou a vybodnete se na H.-ovo Buznum (smích).

Seda

Seda:

Pokud máte rádi melodický death metal, měli by Dark Tranquillity pro vás být povinnost. “We Are the Void” bude už deváté studiové album. Pro mě určitě bude nejzajímavější to, jak deska obstojí a jestli přinese něco nového do tohoto žánru. Uvidíme, jestli Dark Tranquillity už vytváří novinky jen z “povinnosti”, nebo stále mají co nabídnout. “We Are the Void” vychází v Evropě pokaždé jinak, v rodné domovině je již dostupné od 24. února a 1. března se jej dočkáme ve Spojeném království, Francii a podobně. Vybral jsem toto datum, aby pasovalo do eintopfu :)


3 komentáře u „Redakční eintopf #6 – březen 2010“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.