A Hero for the World - On Fire

A Hero for the World – On Fire

A Hero for the World - On Fire
Země: Filipíny
Žánr: power metal
Datum vydání: 8.10.2013
Label: Jacob K Music

Odkazy:
web / facebook / twitter / bandcamp

K recenzi poskytl:
Jacob K Music

Jsou prostě počiny, u nichž mi smysl jejich existence dost dobře uniká. EP “On Fire” patří mezi ně… A Hero for the World je power metalová skupina z Filipín, kterou vedou dva Švédové a jeden Američan; v březnu letošního roku jim vyšel ne zrovna moc dobrý debut “A Hero for the World”, na němž se poměrně neúspěšně inspirovali u známějších kapel, jež jsou už samy o sobě vyčpělé. Uběhlo sotva půl roku a přišlo téměř 80 (!!!) minut dlouhé EP “On Fire”

Část “On Fire” tvoří nové songy, které se na jmenovaném debutu “A Hero for the World” neobjevily. Oukej, mně osobně se ta hudba sice nelíbí a na rovinu říkám, že to není nic jiného než patetický vidlácký power metal, ale dokážu to pochopit… někomu se to třeba líbí, tak klidně ať mu nasolí pár nových písniček, co na tom, že jsou mezi nimi i odpady typu “Mahal Kita”. Jenže tohle pásmo nových kusů tvoří méně jak polovinu celkové hrací doby počinu.

A tady už začíná pořádný kámen úrazu. Většina “On Fire” je totiž vyplněna naprostými s prominutím píčovinami jako akustické verze, instrumentální verze, upravené verze, prodloužené verze, rádio verze a další podobné úplně-na-hovno verze písniček, které jsou dost špatné už tak samy o sobě. Upřímně říkám, že počin plný takhle zbytečných recyklátů bych měl problém sežrat i svojí oblíbené kapele, natožpak někomu jako A Hero for the World. Osobně si myslím, že něco takového si může dovolit maximálně světová skupina s totálně fanatickými fanoušky, kteří jsou ochotní vysypat prachy za každou novou vteřinu hudby, každý nový záznam a každou novou verzi již stokrát slyšeného songu. Sice je to rýžování prachů, ale fanatikům to může udělat radost. Kolik takových hardcore fanoušků ale může mít podprůměrný power metalový čajíček z Filipín s jedním dost špatným albem na kontě?

Pokud někdo smysl takovéhle nahrávky chápe, vůbec bych se nezlobil, kdyby mi to tajemství osvětlil, protože já si dost dobře neumím představit, že by takovouhle blbost někdo dobrovolně poslouchal…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.