Above Aurora - Path to Ruin

Above Aurora – Path to Ruin

Above Aurora - Path to Ruin

Země: Polsko
Žánr: black metal
Datum vydání: 6.4.2018
Label: Pagan Records

Hrací doba: 17:26

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Pagan Records

Jestli máte o Above Aurora nějaké povědomí, s dost velkou pravděpodobností jste jej získali díky jejich debutovému albu „Onwards Desolation“, které vyšlo v roce 2016 u Pagan Records. Osobně jsem jej tu svého času recenzoval a vcelku jsem jej i pochválil. Nebyl to žádný učiněný klenot, ale rozhodně se jednalo o dobře napsanou blackmetalovou fošnu, která měla co říct.

Od té doby uběhly dva roky, během nichž jsem stačil svá vstřícná slova stvrdit koupí digipacku „Onwards Desolation“. Když jsem se ale dozvěděl o vydání nového minialba „Path to Ruin“, nemůžu tvrdit, že bych nemohl dospat. Zas tak zásadní odvar (neplést s provarem) debut nebyl. Že bych ale novinku slyšet nechtěl? To jistě ne, takže jsem se nakonec k jejímu poslechu dokopal a výsledné dojmy hovoří docela jasně – opět je to povedená záležitost.

Dokonce bych i řekl, že „Path to Ruin“ je o krok dál než „Onwards Desolation“. Trojice přítomných songů zní o kousek osobitěji a promyšleněji. Už na debutu bylo znát, že Abova Aurora mají cit pro dobře vystavěné skladby, které sice člověka nevystřelí do nebes a nenabídnou nějaké skutečně dech beroucí momenty, ale mají určité kouzlo. Jinými slovy to stoj na nenápadné, leč kvalitní skladatelské práci. Což je rovněž vcelku sympatický přístup.

Nové songy nicméně působí ještě dotaženěji a uceleněji, v některých ohledech i zapamatovatelněji, přestože tentokrát chybí nějaký jednoznačný tahoun s výraznou ústřední linkou, jakým byla posledně píseň „Eradication of Light“. Nejvíc asi vyčnívá titulní „Path to Ruin“, rozhodně bych ji ale neoznačoval jako nějakou „hitovku“, přestože se první polovina skladby může pochlubit čitelnými kytarovými melodiemi. Jako celek je ale finální bezmála sedmiminutovka poměrně členitá a co především – Above Aurora ji dokázali perfektně vygradovat do působivého závěru, který nejenže celé EP uzavře ve velkém stylu, ale zároveň je i jeho vrcholným momentem. I zde je vidět, že Above Aurora mají nějakou ambici nehrát jen přímočaře a naopak si trochu pohrát se strukturou.

Minialbum sice nabízí jen tři songy o nějakých sedmnácti minutách hrací doby, ale osobně mám z „Path to Ruin“ dobrý pocit. EP značí vývoj dobrým směrem a tudíž i pozitivní příslib do budoucna. Myslím, že s poslechem dalšího materiálu Above Aurora už asi nebudu otálet tak dlouho jako u novinky, a jestli budou Poláci pokračovat ve vzestupné tendenci, tak by to mohlo být dost zajímavé. Nakonec už nyní mají dost kvality na to, abych vám „Path to Ruin“ doporučil.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.