Abstract Essence - Love Enough

Abstract Essence – Love Enough

Abstract Essence - Love Enough
Země: Česká republika
Žánr: progressive metal
Datum vydání: listopad 2012
Label: Metalgate Records

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
web / facebook / bandzone

K recenzi poskytl:
Metal Promotions

Ačkoli vsetínští Abstract Essence nepatří k veteránům české metalové scény, stihli si vybudovat solidní pověst a pokaždé, když vydají album, je tu jistota, že to bude mít nějakou úroveň. No a s takovým sympatickým vysvědčením v šuplíku loni přišli s novinkou “Love Enough”. Jaká je?

Na výrazových prostředcích kapely se od posledně nic nezměnilo a je na první poslech znát, s kým máme tu čest, ačkoli mi přijde, že se k známému progresivnímu charakteru přidala špetka avantgardy. Rovněž instrumentální stránka věci je tradičně velmi uspokojivá a i tentokrát skýtá dostatek kvality k posluchačově potěše. Žádné novoty nelze čekat ani u vokálu, protože ten je pořád stejně svojský. Ondráš své hlasivky trápí hned na nakolik způsobů a výsledek jeho snažení je i tentokrát na úrovni. Dovedu si však představit, že zrovna vokál může kde koho odradit, protože Ondrášův místy dost neexaktní projev zkrátka není potravou pro každé ucho. Nicméně kdo s jeho vokálem neměl problémy dříve, “Love Enough” na tom určitě nic nezmění, takže obavy určitě nejsou na místě.

K dost zásadnímu posunu však došlo jak na poli produkce, tak co se týče nálady desky. A ono to spolu vlastně souvisí… Na “Love Enough” byly poměrně výrazně upozaděny a zjemněny kytary a do popředí se naopak dostaly klávesy, které jestli na desce nehrají první housle, dostaly se kytarám minimálně na roveň. Výsledkem je ne tak agresivní a divoká nahrávka, jakou byla třeba předchozí “Manifest”, ovšem s umírněností přišel i příjemně dospělý feeling, který to bohatě vynahrazuje, takže truchlení není na místě.

“Love Enough” je vyrovnaná deska, která si svou úroveň drží od začátku do konce. Mně osobně se pod kůži dostala především desítka “Solar Barge”, která ohromně těží ze skvělého vokálu hostující Vladimíry Krčkové, ale ani zbytek není k zahození, a to dokonce do takové míry, že “Love Enough” shledávám asi nejlepším počinem, který Abstract Essence doposud vydali. A to není zrovna málo.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.