Adrenaline Mob - Men of Honor

Adrenaline Mob – Men of Honor

Adrenaline Mob - Men of Honor
Země: USA
Žánr: hard rock / heavy metal
Datum vydání: 24.2.2014
Label: Century Media Records

Hodnocení: 5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Když před dvěma lety vyšlo první album “Omertá” hvězdné spolupráce Russella Allena a Mikea Portnoye, tak jsem vlastně neměl nic proti. Slušné songy a super muzikantské výkony je pozvedaly ještě o malý kousek výš. Ale nyní, v případě druhého alba “Men of Honor”, už tak nějak nechápu, proč je kvůli tomuto uskupení prodlužována pauza mezi studiovými alby Symphony X.

Důvod? “Men of Honor” nenavazuje na svého předchůdce a oproti němu je dosti slabším počinem. Jako jo, pořád to má svoji úroveň a jistou kvalitu, ale zatímco minule byly skladby vyvážené a deska se poslouchala úplně v pohodě, tak na novince se sešla jedenáctka ničím neomračujících písní, které ani skvělý Russsell Allen nedokáže vždy pozvednout nad úroveň obyčejné heavy metalové produkce. Najdou se i výjimky, které tlačí tento počin kupředu, ale skladeb jako “Mob Is Back”, “Let It Go” nebo “House of Lies” je málo. Kdybych měl vycházet z čistě matematických počtů, tak za vyloženě povedené považuji celou šestku, přičemž těch zbylých pět jsou nemastné, neslané věci, bez nichž bych se klidně obešel, takže EP s poloviční stopáží by pro mne mělo daleko větší smysl. Úplně nejvíc mě baví předposlední “Judgement Day” s poctivým rockově zatěžkaným riffem a ostrým Allenem na vrcholku písně. Takových vypalovaček jen víc. To, že na “Men of Honor” nebubnuje Mike Portnoy, nijak nevadí, protože vzhledem k úsporné hře, kterou minule ve prospěch celku předváděl, je A. J. Pero dostatečně kvalitní náhradou.

Myslím, že všechno podstatné už bylo řečeno, takže to nebudu protahovat. Neříkám, že je “Men of Honor” totální omyl, který se nedá poslouchat, ale spíš doplácí na fakt, že to co minule fungovalo na jedničku, je nyní takovým unylým pokusem o navázání předloni řečeného. Do budoucna si z “Men of Honor” odnesu jedině to, že pokud budu chtít sáhnout po něčem z dílny Adrenaline Mob, tak si radši osvěžím “Omertá”, které je tím samým albem, jen o třídu lepším.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.