Alexanred - Non-Stop Non-Stop

Alexanred – Non-Stop Non-Stop

Alexanred - Non-Stop Non-Stop
Země: Finsko
Žánr: industrial metal
Datum vydání: 6.12.2013
Label: Inverse Records

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Inverse Records

Vzhledem k tomu, že i minirecenze je na jednu tříminutovou písničku dost velká, hurá nejprve na pár suchých informací. Alexanred je nový projekt, za nímž stojí finský muzikant Aleksi Susi, který je známý především jako kytarista mírně zavedenější formace 2 Wolves, jež má za sebou dvě dlouhohrající desky. Nemám tušení, co přesně zmiňovaného Aleksiho vedlo k založení nového bočního projektu, ale vůbec bych se nedivil, kdyby šlo o to, aby si trochu odpočinul u jiné tvorby nebo si prostě vyzkoušel trochu jinou hudbu, než jakou hraje ve své domovské skupině. Nebo alespoň to napovídá jeho první písnička pod hlavičkou Alexanred, “Non-Stop Non-Stop”, která aktuálně vychází jako singl…

Přiznám se, že hudbu 2 Wolves nemám nastudovanou do puntíku, ale pár písniček znám (třeba taková “Stars” je fakt skvělá) a podle nich se mi tvorba kapely zdá poměrně melancholická, příjemně melodická, ale ne vtíravá nebo otravná, rozhodně to není zlé. Rozdíl mezi tímhle a “Non-Stop Non-Stop” je hned zřejmý, protože hudebně je Alexanred úplně jinde. Jedná se o šlapavý, chytlavý a s nadsázkou řečeno až hitový industrial metal, u něhož si člověk místy vzpomene – asi jako u všech skupin opepřených industrialem a s podobně odměřenou strojovou rytmikou – třeba na takové Rammstein, ale to berte docela s rezervou.

Musím říct, že na první pohled mi “Non-Stop Non-Stop” nepřišlo jako nic extra a rozhodně nemůžu tvrdit, že by mě ten song hned na první ránu nakopal do prdele, ale už tak na třetí pokus mě to docela chytlo. Není to žádný vyložený zázrak, ale poslouchá se to dost pohodově, člověk u toho klepe nohou do rytmu úplně automaticky, minimálně motiv refrénu je dobře zapamatovatelný, všechno je oukej. Z jedné tříminutové písničky toho samozřejmě o celé kapele moc nevyluštíte, ale pokud by Aleksi Susi přišel s nějakým 30-40 minut dlouhým albem v podobném duchu a kvalitě, jako solidní zábavou na pár poslechů bych tím rozhodně nepohrdl.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.