Arch Enemy - The Root of All Evil

Arch Enemy – The Root of All Evil

Arch Enemy - The Root of All Evil
Země: Švédsko
Žánr: melodic death metal
Datum vydání: 25.9.2009
Label: Century Media Records

Hodnocení: 6,5/10

Zbytek redakce hodnotí:
H. – 5/10

Průměrné hodnocení: 5,75/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Arch Enemy, švédská melodicky-death metalová skupina, přichází na scénu se svým osmým řadovým albem. Tato deska je speciální v jedné věci – nepřináší v podstatě nic nového. Album o dvanácti skladbách obsahuje předělané písně z období 1996-2000, tedy tři první alba a časy, kdy tu ještě nepůsobila zpěvačka Angela Gossow. Písně dostaly nový šmrnc, upravily se některé části a samozřejmě – nejvíce se liší ve vokálech. Panují různé názory, jestli Gossow nebo Liiva svou úlohu zvládají lépe. Mně osobně se více líbí vokály novější a dle mého názoru i originál překonali.

První píseň, i první zfilmovaná, je “Beast of Man”, původně z alba “Stigmata”, na které “Beast of Man” také vše začínala. Novější verze je o celých osm vteřin delší než 11 let stará kolegyně. Vlastně každá novější verze je o něco delší, největší rozdíl je v páté “Bury Me an Angel”, původní nahrávka měla pouhé tři minuty a 40 vteřin. Obsah novější je o 45 sekund bohatší. Někteří lidé přenahrávání starých kousků odsuzují, najdou se i tací, kteří to ocení. Je dobré vědět, že Arch Enemy vzpomínají na svou minulost a chtějí své starší věci ukázat mladším/novějším posluchačům. Angela Gossow při nahrávání exceluje, dokazuje, že se v kapele nedrží náhodou a posouvá ji to mezi elitu ženských death metalových zpěvaček.

To jsou staro-noví Arch Enemy. Starší pecky se dočkali nového kabátu, který si zaslouží. Novější vokály nasazují novou metu a je dobré, mít několik dobrých písních pohromadě. Já jsem za toto přenahrání rád, ale např. kolegovi H. se to moc nezamlouvá. Skupina si také možná krátí čas při nahrávání úplně nového materiálu. Nebo jim došly peníze, a proto toto provedly. Nicméně jsem si poslech užil a zavzpomínal na starší alba. Kdyby se toto hodnotilo jako nové album, určitě má o bod nebo více procent navíc. Takto je to ale pouze na 6,5.


9 komentářů u „Arch Enemy – The Root of All Evil“

  1. Jako samotná hudba by u mě byla tak na 6,5, ale fakt, že se jedná o přetočený starý songy, mi hodnocení děsně sráží dolů. Nechápu, proč dělaj stejný věci podruhý, proč to nenechaj tak, jak to tentkrát vyšlo. Předělávat to podle nepotřebuje. Nemám takový věci rád :-)

  2. ja se snazil hodnotit hlavne hudbu. A mel jsem docela tezky rozhodovani, jaky procenta nakonec dat :) Je to skoda, ze radsi nenahravaj nic novyho, ale podle me spis chteli oslovit mladsi a novejsi posluchace

  3. To je těžký, každýmu se líbí něco jinýho… mě to třeba taky neoslovuje. Jako bonus materiál bych to bral, ale dělat z toho novou desku mi přijde taky zbytečný

  4. me jako mladsimu , starsi tvorbou nepolibenemu posluchaci se teda libi vic ten starsi material, ale asi je to o vkusu, ten jejich starsi matros mi prijde jakoby vic “trash” a ten novejsi vic “black”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.