Arsis - Starve for the Devil

Arsis – Starve for the Devil

Arsis - Starve for the Devil
Země: USA
Žánr: technical melodic death metal
Datum vydání: 5.2.2010
Label: Nuclear Blast Records

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
facebook / twitter

Nejdříve bych se chtěl omluvit za zpoždění s touto recenzí. “Starve for the Devil” vyšlo již v únoru, toto album si ale zablokoval jeden redakční kolega a do psaní se mu nechtělo. Nakonec se recenze dostává do mých rukou, a tak tu konečně bude. Sice se zpožděním, ale bude.

K Arsis jsem se poprvé dostal ke styku na turné DevilDriver a Behemoth, kde Arsis večer otevírali. Už tenkrát mi přišla jejich hudba zajímavá a naživo mě velmi bavila (více než následující Scar Symmetry), byl to tedy důvod sledovat tuto kapelu dále. “Starve for the Devil” je čtvrté studiové album, Arsis mají na kontě ještě jedno EP a kompilaci starších, nezveřejněných songů.

Jak napovídá název, jedná se o téma, kde se řeší něco ohledně hladovění. Není to jen tak, že se Arsis rozhodli ve stylu “teď nahrajeme něco o hladovění”, ale kytarista a zárověn vokalista skupiny James Malone trpěl anorexií a měl problémy s váhou.

Desku otevírá “Forced to Rock”, která není úplně typickým songem Arsis, jak je známe. Docela dost lidí si na tento song stěžuje, že zní moc komerčně a Arsis tímto míří špatným směrem. Mně se poměrně líbí, od celého alba se liší a je to takové zpestření. Po “Forced to Rock” jsou to ale již Arsis, jak mají být. Klasický technický death metal. Tempo bicí se poměrně zrychluje s příchodem pátého songu “The Ten of Swords” i v další “Closer to Cold” je to výrazně rychlejší než začátek alba. Mně osobně se nejvíce líbí osmá “Half Past Corpse O’Clock”, která má vše, co má hitovka mít. Skvělé melodické kytary, chytlavé bicí a parádní vokál. Pro mě jasný favorit tohoto alba. Dále tu k jednotlivým songům není moc co psát, je to stále stejná řežba a není tu nic, co by album už převratně měnilo.

To jsou Arsis a jejich čtvrtá studiovka. Po úvodním “pokusu” “Forced to Rock” jsou to staří známí Arsis. Album nemá žádné hluché místo a celých 44 minut se budete skvělě bavit. Zpěváko-kytarista se ze své anorexie dostal a snad už funguje, jak má. Pokud chcete Arsis vidět živě, máte šanci na 15. ročníku Brutal Assaultu, který se odehraje v Jaroměři.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.