Bethexuhl Anxalthan - In Darkness We Blaze

Bethexuhl Anxalthan – In Darkness We Blaze

Bethexuhl Anxalthan - In Darkness We Blaze

Země: international
Žánr: raw black metal
Datum vydání: 7.7.2020
Label: selfrelease

Hrací doba: 36:26

Odkazy:
bandcamp

Název Bethexuhl Anxalthan a symboly zdobící původní obal dema „In Darkness We Blaze“ okamžitě prozradí náklonnost tvůrců k satanskému lo-fi bordelu produkovanému kapelami Les légions noires. V posledních letech určitě nejsou jediní, kteří se k odkazu kapel jako Vlad Tepes, Mütiilation nebo Belkètre svědomitě hlásí, o portugalských či srbských sebrankách jsme si už něco uvedli, ale tentokrát máme co do činění s kapelou, jejíž členové údajně pochází z Francie, Švýcarska a Německa a podle děkovačky v „bookletu“ to vypadá, že má sestava blízko ke kapelám spřízněnými s Ancient Moon.

Nahrát black metal ve stylu výše uvedených kultů teoreticky zvládne i debil s elementárními hráčskými schopnostmi, ale věřím, že každý ostřílený posluchač dovede roztřídit zrno od plev a v případě Bethexuhl Anxalthan si myslím, že jejich demo za pozornost stojí.

Šest skladeb s podivnými šiframi namísto regulérních názvů jsou od sebe dostatečně odlišných a každá nabídne alespoň jednu nebo dvě pasáže schopné zaujmout. V té první mě třeba baví riff ve stylu Antaeus, ve třetí zase kurevsky uctívám jednu odpornou primitivní melodii a něco podobně uhrančivě nemocného se objevuje i v songu číslo 5. Závěrečná „UNEVMQ2TLA“ nabízí něco trochu jiného: pomalou vybrnkávačku, která asi nejvíc evokuje atmosféru staré zříceniny, kde banda sjetých a dořezaných maniaků uctívá esenci černého kovu.

Bethexuhl Anxalthan sice pracují s raw klišé a jednoduchými riffy na pomezí totální průměrnosti, ale celkově svému uctívání dávají dostatečně poutavou formu. Určitě lze poznat, že se nad kompozicemi trochu přemýšlelo, případně že autoři nejsou úplní začátečníci. Atmosféra je stabilně hnusná, vokály perfektní a syrová nekroprodukce adekvátní. Není tu nutné si domýšlet, co kytary hrají, a také vás nečeká pálení v uších.

„In Darkness We Blaze“ doporučuji samozřejmě pouze nenasytným fanouškům Les légions noires. Netvrdím, že by se jednalo o kdovíjakou perlu, ale demo mi skvěle padlo do chuti. Ideální věc pro kazetový formát a věřím, že tuhle pásku vždycky jednou za čas opráším, když přijde chuť na rouhavou černotu.

Jen pro úplnost: Demo kapela v červnu zavěsila na Bandcamp a připravila limitovanou, již vyprodanou edici CD-R. Nově jsou ale u vydavatelství Obscurant Visions k dispozici i kazety a regulérní cédéčka, tentokrát s parádním přebalem od chlapíka, jenž si říká Ainul Iblis, jinak člena několika kapel srbského Black Plague Circle.


2 komentáře u „Bethexuhl Anxalthan – In Darkness We Blaze“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.