Black Jesus - Everything Black Everything Dead

Black Jesus – Everything Black Everything Dead

Black Jesus - Everything Black Everything Dead
Země: Austrálie
Žánr: death metal
Datum vydání: 1.3.2014
Label: Grindhead Records

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Antikřesťanským death metalem oldschool střihu se prezentují australští Black Jesus. Dvanáctka nepůvodních a neoriginálních deathovek v převážně rychlém (ale pozor, nenasypaném) tempu nikoho nenechá na pochybách, jakým směrem tahle cháska hledí především. Není to úplně vyloženě blbé, ale nějak se mi v celé kolekci nepodařilo najít nějaké obzvláštní zalíbení, byť mě staroby většinou docela baví. Pro zajímavost lze doplnit, že vokalista a kytarista v jedné osobě Adrian Naudi se mihnul v sestavě jiných provařených Australanů The Berzerker.

Zvuk je hnilobný, přesně podle standardů žánru, bicí organické a celkově po téhle stránce si nemůžu moc stěžovat. Jde prostě jen o to, že mi po x posleších v hlavě nezůstal žádný výraznější motiv. Žánrově je však vše naprosto v pořádku, je to řádné bububu pro všechny pánbíčkáře a naživo nebo na pařbě bych si to podle všeho dost kvalitně užil. Ale na poslech doma to na mě úplně nefunguje. Přesto nechybí crustový náboj, nasranost, jedovatost a riffy, které si ostudu určitě neutřely. Řemeslně všechno správně, jen to v mém případě jednoduše neuhodilo správnou silou na to správné místo.

Nějak se mi ani nedaří vybrat nějakou výraznější skladbu z celé kolekce, všechny mi splývají dohromady. Tak nějak mě nejvíc pobavila vypalovačka “We’re All Zombies Now”. Jak vidno, seskupení se s tím nemaže ani v textech a valí si obligátní zombie, válečná a jiná provařená témata. Desku “Everything Black Everything Dead” bych doporučil skutečně zapáleným death metalistům se slabostí pro punkově vyznívající řemeslo smrti. Pro běžného posluchače, který má ve zvyku si poměrně dost vybírat, je to na domácí poslech ne úplně vhodná deska.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.