Blakk Old Blood - Wrath

Blakk Old Blood – Wrath

Blakk Old Blood - Wrath
Země: Švýcarsko
Žánr: black metal
Datum vydání: únor 2015
Label: selfrelease

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Clavis Secretorvm

Svým způsobem je to docela zajímavé, že se ještě dnes najde někdo, kdo si řekne, že je na světě pořád málo špinavého a oldschoolového black metalu a že právě on je ten jediný vyvolený, kdo oživí a opětovně zažehne onen true plamen – a začne hrát hoblovačku, která zní úplně stejně jak muzika tisícovky dalších kořenů, jež rovněž obdobným způsobem osvítil duch nesvatý. Ano, Švýcaři Blakk Old Blood patří právě mezi takové.

Při vší úctě, okatější už to být ani nemůže – vydáváním demáče striktně na kazetě počínaje, texty o sedmi smrtelných hříchách a songy s názvy jako “Burning Churches” konče. Všechno prostě křičí, že od Blakk Old Blood a jejich počinu “Wrath” člověk nedostane nic jiného než syrovou, možná trochu garážovou hoblovačku. A světe div se, ono to tak opravdu je!

Asi takhle… jestli to chlapce baví to drhnout od podlahy a hrát si u toho na zlouny, nedá se proti tomu říct ani popel, nijak to nehaním. Z pohledu posluchače je ovšem demosnímek jako “Wrath” a obecně muzika jako Blakk Old Blood trochu zbytečná – co si budeme povídat, asi všichni, kdo chtějí v roce 2015 pořád poslouchat něco podobného, si radši pustí první dvě alba Bathory a dá jim to mnohem víc než tahle švýcarská smečka. Ani pár docela solidních (i když stále jednoduchých) riffů v písničkách jako “Ancient Serpent” nebo “Might of Wrath” (asi nejpovedenější věc dema) na tom nic moc nezmění.

Neříkám, že se “Wrath” nedá poslouchat. Ona to zase není sračka, abychom si rozuměli, jen je to prostě a jednoduše skrz naskrz průměrná a krutě neoriginální záležitost, jichž většina z nás slyšela už víc než dost. Některé momenty (viz dvě jmenované skladby) jsou sice docela fajn, ale pokud nejste vyložení fanatici do tohohle druhu hudby, pro něž jiný svět než ten oldschoolový a black metalový neexistuje, tak “Wrath” můžete nechat s klidným srdcem plavat…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.