Bleed from Within - Empire

Bleed from Within – Empire

Bleed from Within - Empire
Země: Velká Britáie
Žánr: deathcore / metalcore
Datum vydání: 10.5.2010
Label: Rising Records

Hodnocení:
Seda – 6/10
H. – 6/10

Průměrné hodnocení: 6/10

Odkazy:
web / facebook

Druhá studiová práce od Bleed from Within se dostala ven začátkem května. Ve svém debutu se kapela až moc přirovnávala k jiným metalcorovým drtičům The Black Dahlia Murder. A ne náhodou. V “Humanity” se skrýval velký potenciál, který se ale mohl brzy převrátit na druhou stranu a Bleed from Within už mohli být nadosmrti zapsány jako “kopie The Black Dahlia Murder“.

A jak to nakonec dopadlo? Rozhodně kvalitně. Skupina přidala do své hudby mnohem více melodiky a zaznamenala tak určitý vývoj. Pokud máte naposloucháno předchozí album, už otevíračka “This Is Our Legacy” vás zarazí, že té melodiky je až moc. Rozhodně to není špatně, nechceme přece dvě úplně stejně znějící desky. Opět tu nacházím jeden problém, po nějakých pěti, šesti úvodních písních upadá “Empire” do stereotypu. Když si pustím ale každý song zvlásť nebo s přestávkou, je to velice kvalitní poslech. Nejvetší peckou na albu jsou ale rozhodně tyto dva kousky – sedmá “Vanity” a videoklipová “The Healing”. Druhá jmenovaná má naprosto nepřekonatelné intro, je prostě skvělá. I na “Humanity” je jeden song, který převyšuje všechny ostatní. Tím je “Servants of Divinity”. Zase se budu opakovat, jako v dřívejších recenzích, ale klidně bych album zkrátil na nějakých sedm kousků, které by bohatě stačily. Je jen málo deathcore/metalcorových věcí, co mě dokážou uchytit na celou dobu alba.

Velkou dominantou těchto kapel jsou rozhodně živá vystoupení. Neznám snad jedinou, která by při tomto hudebním žánru nezvládala svou liveshow. Konkrétně tyhle jsem mohl zhlédnout letos na Brutal Assaultu. Na tomto vystoupení byl krásně vidět rozdíl mezi prvním a druhou prací. Více samozřejmě v reportu.

Finalní verdikt je vcelku jasný. Kvalitní album, po delším poslechu začíná trochu unavovat, ale přesto je to dobrá práce. Přidaní melodiky hodnotím jako velice dobrý krok, pokud na to přišla kapela sama, jenom dobře. Snad se nejedná jen o pokus labelu, jak zvýšit prodej. Protože melodická hudba leze dvanáctkám lépe do uší (smích). Takovéhle hudby ale najdu za patnáct minut dost, tudíž se nedá dát větší hodnocení. To ale neznamená, že se nedá tento počin skvěle užít a nečeká vás dost kvalitní zábavy.


Další názory:

“Empire” mě rozhodně baví víc, než mě bavili její autoři Bleed from Within na svém nedávném vystoupení na festivalu Brutal Assault. Přesto však nemohu tvrdit, že bych se poslechu téhle desky nemohl nabažit. S Bleed from Within je celkem ta potíž, že jim hudbu, kterou produkují, prostě a jednoduše tak nějak nevěřím, což, jak jistě sami uznáte, může být celkem zásadní problém. Druhý problém bych viděl v tom, že se nijak moc neodlišují od obrovského hejna deathcore formací a jsou tudíž lehce zaměnitelní. Podle tohoto celkového názoru na kapelu si jistě jednoduše odvodíte, jaký mám názor i na “Empire”. Poslouchatelné to je a rozhodně se mi při konzumaci nedělá špatně od žaludku… ale když tak o tom přemýšlím, právě slovo “konzumace” se tady hodí mnohem lépe než “poslech”. Bleed from Within je totiž další kapela, kterých je dvanáct do tuctu, a do puntíku to samé platí rovněž o “Empire”. Vždycky to mnou jen tak prolétne, nijak mě to neotravuje, ale jakýkoliv hlubší zážitek se nepřiblíží ani na dohled. Šestka to sice je, ale má hodně odřené hrany, mhouřím obě oči (uši).
H.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.