Bleeding Utopia - Darkest Potency

Bleeding Utopia – Darkest Potency

Bleeding Utopia - Darkest Potency
Země: Švédsko
Žánr: death / thrash metal
Datum vydání: 30.4.2014
Label: Bleeding Music Records

Hodnocení: 5/10

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
Against PR

Začněme toto malé povídání obligátním historickým okénkem. Bleeding Utopia fungují nějakých pět roků, během nichž stihli vydat jedno EP, debutové album a v dubnu letošního roku taktéž druhý řadový počin s názvem “Darkest Potency”. Ve skutečnosti ovšem tihle švédští týpkové vznikli už před dekádou, akorát pod jiným názvem. Tato původní inkarnace ovšem neměla dlouhého trvání, což v překladu znamená, že se po první změně názvu rozpadla. Bylo to právě až před těmi pěti roky, kdy byla činnost obnovena pod třetím – a zdá se, že finálním – jménem Bleeding Utopia.

Nahoře je sice napsáno death/thrash metal (klidně se přiznám, že tu škatulku jsem jednoduše opsal odjinud), nutno však dodat, že není tak úplně přesná. Ve skutečnosti totiž mají Bleeding Utopia nejblíže k typickému melodickému death metalu severské školy a moc toho thrashe v jejich muzice nenajdete. Zpočátku “Darkest Potency” působí trochu modernějším dojmem a zní to, že by to mohla být vcelku solidní, byť nenáročná zábava. Čím déle však deska hraje, tím více si člověk říká, že mu to něco připomíná, což pokračuje do té míry, až si posluchač uvědomí, že vlastně poslouchá muziku, jakou již v různých obměnách mnohokrát slyšel. Nějakou originalitu u Bleeding Utopia příliš nehledejte, protože jejich hudba skutečně nijak nemaskuje, že kapela evidentně má své vzory a jejich tvorbu má pečlivě nastudovanou. Není to kopírka vyloženě jedné konkrétní skupiny, ale spíš od každého něco, přičemž občas si člověk vzpomene i na věci, které by tak úplně nečekal. V některých momentech jsem si například říkal, že nejspíš poslouchám trochu méně melodické Amon Amarth

Úměrně s přibývající hrací dobou však bohužel roste i nezáživnost. Zatímco zpočátku se “Darkest Potency” tváří docela hratelně, ke konci už mi to při každém poslechu připadalo jako kolovrátek. Songy mezi sebou docela splývají, a i když se Bleeding Utopia nedá upřít, že umí vzít za nástroje, výsledek je stále jen poslouchatelný průměr s nenaplněnou ambicí.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.