Britney Spears - Britney Jean

Britney Spears – Britney Jean

Britney Spears - Britney Jean
Země: USA
Žánr: pop
Datum vydání: 29.11.2013
Label: RCA

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Britney Spears byla zpočátku zdánlivě klasickou rychlokvašnou hvězdičkou, ale hodně rychle se vyšvihla do pozice stálé mašiny na peníze, a i když to několik let zpátky, kdy si oholila hlavu a měla psychické problémy, vypadalo, že dojela, nakonec se dala dohromady a zase střílí alba, která mají prodejní úspěch zaručený už předem, a to i přesto (nebo možná spíš právě proto), že nejde o nic jiného než obyčejný neurážející mainstream… a přesně taková je i poslední a celkově osmá “Britney Jean”.

Novinka mi přijde docela dost nevyrovnaná a rozháraná. Nevím, jestli tomu tak bylo i na minulých nahrávkách, jelikož je nemám podrobně nastudované, protože ještě donedávna jsem nebyl takový masochista, abych si dobrovolně pouštěl desky Britney Spears, ale “Britney Jean” zní, jako by se to album nemohlo rozhodnout, jestli bude pohodovým poslouchatelným popíkem (“Alien”, “Perfume”), nebo vsadí na agresivnější beaty a instantní hitovost (“Work Bitch”, “Body Ache”). Snaží se tak být obojím najednou, díky čemuž ten počin prostě nedrží pohromadě. Ovšem vzhledem k tomu, že v té první poloze je Britney Spears hodně nevýrazná, lépe vyznívají songy z té druhé sorty… pokud je teda neprasí obligátní příspěvek černého rappera (T.I.“Tik Tik Boom”) nebo samotná nemesis amerického mainstreamu, will.i.amThe Black Eyed Peas, jenž asi oplácí hostovačku Britney na svém veleblbém singlu “Scream & Shout”… a “It Should Be Easy” je asi tak na stejné úrovni.

Protože závěr “Britney Jean” je dost hluchý, nakonec z toho jako to lepší vycházejí zmiňované “Body Ache” a “Work Bitch”, což sice nejsou žádné zázraky, ale když vám to pustí při nakupování v Kauflandu, nebudete mít potřebu kolem sebe metat zvratky jak zjednaní. Úplně nejlépe z desky však vyznívá písnička, která je na první pohled trochu nenápadná a stojí někde tak na pomezí obou poloh – příjemně chytlavá “Til It’s Gone”, což je asi tak jediný opravdu zábavný kousek na “Britney Jean”. Ale jeden song je trochu málo…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.