Brutal Blues - Brutal Blues

Brutal Blues – Brutal Blues

Brutal Blues - Brutal Blues
Země: Norsko
Žánr: grindcore
Datum vydání: 22.5.2014
Label: Selfmadegod Records

Hodnocení: 6,5/10

Odkazy:

K recenzi poskytl:
Selfmadegod Records

Ačkoliv mají tito Norové v názvu slovíčko “Blues”, příliš bluesu od jejich tvorby nečekejte. Naopak to druhé slovo v jejich jméně – tedy “Brutal” – je pro tuhle muziku víc než příznačné. Brutal Blues totiž na své bezejmenném debutovém minialbu opravdu předvádí neřízenou brutalitu.

Brutal Blues prostě a jednoduše hrají grindcore… samozřejmě, není úplně grind jako grind, takže hned jedním dechem musím dodat, že od téhle norské sebranky v žádném případě nečekejte nějakou chytlavou tupa-tupa tancovačku, právě naopak. Brutal Blues drtí opravdu nezřízené agresivní zvěrstvo, které si ani na vteřinu nebere sebemenší servítky. Debutové EP má šest songů a 15 minut, z čehož jasně vyplývá, že nepůjde o nějaké hluboké přemítání a půjde se pěkně zostra na věc – a opravdu tomu tak je. Brutal Blues se do toho od prvních vteřin úvodního songu “Skjold” pustí hlava nehlava, s ničím se nemažou, na nic se neptají a jen sypou ten svůj brajgl.

Nutno dodat, že je tu jedna věc, jež dělá z “Brutal Blues” ještě extrémnější chlív – úplně stoprocentně čistý grindcore to totiž není. Norové do své tvorby nasáli pár dalších vlivů, což z jejich muziky dělá hodně nasranou pumelici do tlamy. Především je ten grind nejen neurvalý, ale i strašně chaotický, nechybí ani krkolomné zvraty a zasekávačky, díky čemuž se Brutal Blues místy blíží až někam na okraj mathcoru. Sem tam lze zaslechnout i nějaký death metalový riff… ale to jen minimálně a navíc je to ještě stylem, že Brutal Blues do vás smaží extrémní chaotický grind, třeba jen na dvě vteřiny závan deathu a pak zase zlom do grindového bince, případně mathcorové neuspořádanosti

Příznivci melodického metalu by měli Brutal Blues obejít hodně velkým obloukem, protože z tohohle náseru by jim asi praskla palice. Pro vyloženě průměrného grindera to možná taky tak úplně nebude, zvláště kvůli oné chaotičnosti a mathcorovému feelingu. Pro otrlé posluchače, kteří se neštítí jakéhokoliv extrému, by však mohlo jít o poměrně zajímavou záležitost, o tom žádná.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.