Burnt Offering - Besnovanie

Burnt Offering – Беснование

Burnt Offering - Беснование
Země: Německo
Žánr: black metal
Datum vydání: 6.2.2015
Label: Narcoleptica Prod.

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Narcoleptica Prod.

V dnešní minirecenzi se po nějaké době opětovně vydáme do vod demáčového black metalu. Formace s názvem Burnt Offering ovšem tak trochu klame tělem, a jakkoliv se může zdát, že žádným způsobem nevybočuje z hordy podobně laděných staromilsky black metalových kapel, jež do světa pouštějí svůj první demosnímek, v jistém ohledu je přece jen zajímavá.

Když se člověk na Burnt Offering podívá z dálky, asi by si tipnul, že zemí původu bude Rusko… ostatně, co jiného by tak člověk tipoval, když je v logu napsáno Всесожжение (což prý znamená Burnt Offering rusky) a veškeré texty skupiny jsou v ruštině. Přesto však tahle smečka nepochází z Ruska, nýbrž z Německa. Jenže tohle není to, co jsem myslel onou zajímavostí, jelikož za pozornost stojí – přinejmenším z mého pohledu – především sestava, v níž se nacházejí hned dva členové formace, jejíž jméno najdete napsané mezi mými nejoblíbenějšími kapelami v informacích o naší redakci. Onou skupinou jsou Darkestrah – dvě třetiny Burnt Offering totiž tvoří baskytarista Cerritus (zde i jako zpěvák a pod jménem Blind Idiot God) a bubeník Asbath. A už jen samotné tohle zjištění mně osobně stačilo k tomu, aby se z původně bezejmenného demosnímku okamžitě stala nahrávka, která mě hodně zajímá.

Jenže při vší úctě, kterou k Darkestrah mám (a že té tedy není málo), ono demo, jehož název zní „Беснование“, za zas tak velkou pozornost nestojí. Německé trio si totiž řeklo, že bude hrát pořádně špinavý garážový black metal a podle toho to také vypadá, protože ten počin navzdory zkušenostem přítomných muzikantů a navzdory hodinám excelentní muziky, jakou za sebou Asbath má, skutečně zní, jako kdyby to hrála nějaká začínající lokálka. Kdybych netušil, kdo že se to v sestavě Burnt Offering nachází, po poslechu „Беснование“ by mě to tedy ani ve snu nenapadlo.

Hlavně první dva tracky „Пир“ a „Псы“ jsou takové docela o ničem a nenabízejí nic jiného než naprosto obyčejný syrový black metal… nějakou mrazivou atmosféru nebo cokoliv jiného, co by člověka mělo bavit, jsem tam prostě nenašel. Zbytek počinu je o něco málo zajímavější a následující dva songy „Псоглавый святой“ a „Мокошь“ už něco solidnějšího obsahují – v případě první jmenované je to zejména povedená pasáž ve středu a u její kolegyně zase zábavný a chytlavý ústřední riff. Finální kus „ДОБ и цинковый гроб“ je pak instrumentálním nemetalovým závěrem, jehož obsah je sice velmi minimalistický, ale abych pravdu řekl, baví mě možná nejvíce z celého demosnímku.

Pár ucházejících momentů se na „Беснование“ tedy najde, ale budu upřímný – rozhodně to není dost na to, abych měl chuť a potřebu si tuhle nahrávku ještě někdy v budoucnu pustit. Poslouchat se to sice dá, ale v konečném součtu mě Burnt Offering bohužel nijak zvlášť nezaujali. A to je vzhledem k sestavě trochu zklamání.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.