Cadaveria - Horror Metal - Undead Edition

Cadaveria – Horror Metal – Undead Edition

Cadaveria - Horror Metal - Undead Edition
Země: Itálie
Žánr: black / gothic metal
Datum vydání: 27.5.2013
Label: Bakerteam Records

Odkazy:
web / facebook / twitter

K recenzi poskytl:
Scarlet Records / Bakerteam Records

Nejsem si jistý, jestli má cenu tu nějak podrobněji rozebírat kvality samotného alba, když jsem to udělal už před rokem v době vydání původního “Horror Metal”. Proč tu tedy desku vytahujeme znova, ptáte se? Jednoduše proto, že nyní vychází znova pod názvem “Horror Metal – Undead Edition”. Nabízí se tedy vcelku logická otázka, v čem se nynější “nemrtvá” verze liší od té původní – a právě v tom je ten háček, kvůli němuž mám docela problém “Horror Metal – Undead Edition” přijmnout.

Základní jedenáctka songů zůstala naprosto beze změny, jak byla už na původním vydání. Jediné, co nová edice přináší navrch, jsou dvě bonusové skladby “Whispers of Sin (Ancestral Remix)” a “Hypnotic Psychosis (Chaotic Remix)”, které jsou navíc pouze předělanými verzemi dvou písniček z “Horror Metal”. Oukej, dokážu ještě pochopit, že Cadaveria chtěli ty songy pojmout trochu jinak, ale vážně bylo nutné kvůli tomu celou desku znovu lisovat a s velkou slávou podruhé prodávat v podstatě to stejné? Pokud by byly bonusové songy umístěny třeba na web ke stažení nebo k poslechu, bylo by to podle mnohem důstojnější, protože takhle to tak trochu vyznívá jak tahání prachů z kapes fandů. Kdyby k vydání aspoň došlo v době, kdy by byl původní náklad rozebrán, pak bych to samozřejmě pochopil a spíš to i kvitoval, jelikož si myslím, že i pro kapelu a firmu je lepší to vydat znova, než koukat, jak se originální edice prodává za nekřesťanské prachy na eBay, jenže ani tohle není ten případ, protože “Horror Metal” vyšlo před rokem a kousek a dostanete jej myslím úplně v pohodě.

Samotná muzika je dobrá, ta se mi líbí, stejně jako se mi líbila i před rokem, ale na to, abych si ji poslechl, mi bohatě stačí první vydání. Ty dva bonusy sice nejsou zlé, ale opravdu to není až takové terno, aby to bylo nutné vydávat znovu. Z mého pohledu je tím pádem “Horror Metal – Undead Edition” naprostá zbytečnost.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.