Conclave - Breaking Ground

Conclave – Breaking Ground

Conclave - Breaking Ground
Země: USA
Žánr: stoner / sludge metal
Datum vydání: 19.11.2014
Label: selfrelease

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Nordavind Records

O historii americké trojice Conclave se toho příliš najít nedá, ovšem vzhledem k faktu, že toto EP, které se jmenuje “Breaking Ground”, je jejich první veřejně prezentovanou nahrávkou, tak soudím, že toho za sebou moc mít nebudou. To jim však nebrání v tom, aby hned na své prvotině, jež čítá tři skladby, zněli zatraceně soudržně a vyhraně. Svou roli v tom určitě hraje fakt, že Conclave na “Breaking Ground” vlastně neobjevili nic nového a znějí jako kopie těch největších jmen z amerického jihu, jenž je zatěžkanými tempy pověstný, ale neberte to jako výtku, protože Conclave se podařilo do dvaceti minut autorské tvorby nacpat překvapivě velké množství silných motivů, které skladby pozvedají nad rámec běžného průměru.

Začíná se skvělou “Footprints in Blood”, která definuje to, jak Conclave budou na ploše dalších dvou písní znít, takže se připravte na zmučený vokál, pomalá tempa, která zrychlí jen velmi sporadicky, a hlavně riffy. Spousty riffů. A jakých? No jistě, že špinavých. Takových, za něž by se nemuseli stydět Crowbar a vlastně ani Black Sabbath, kteří celou tuhle scénu ovlivnili víc než kdokoli jiný. Jasně největší devízou “Breaking Ground” je jeho semknutost, protože od začátku do konce vás tahle hudba, za předpokladu, že jsou skladby dobré, což v tomto případě jsou, chytí a nepustí ze svých spárů. Takže od úvodní hitovky “Footprints in Blood”, přes houpavě zadumanou “Lifetime” až po závěrečnou “Walk the Earth (No Longer)”, z níž dýchá stará kouřová atmosféra 70. let, jsem nenašel vyloženě blbý moment, u kterého bych si říkal, že tady něco nehraje. A to je na naprosto neznámou partu celkem úspěch, zvlášť mluvíme-li o jejím prvním EP vůbec.

Asi nemusím říkat, že ten, kdo této hudbě nepropadl skrze větší žánrová jména, nemusí “Breaking Ground” vůbec vkládat do přehrávače, protože neobsahuje nic, co by v minulosti otráveného posluchače mělo zničehonic přemluvit ke změně názoru, ale skrze obrovskou dávku uvěřitelnosti a energie, která z Conclave dýchá, by si posluchač podobné hudby mohl přijít na své. Věřte, že vím, o čem mluvím. Hodně dobře odvedená sázka na jistotu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.