Countess - Ancient Lies and Battle Cries

Countess – Ancient Lies and Battle Cries

Countess - Ancient Lies and Battle Cries
Země: Nizozemsko
Žánr: black metal
Datum vydání: 9.4.2014
Label: Barbarian Wrath

Hodnocení: 3/10

Odkazy:
web / facebook / twitter / bandcamp

K recenzi poskytl:
Countess

Holandská smečka Countess funguje už pěkně dlouho – od začátku 90. let, což znamená již přes dvacet roků. Já osobně jsem o nich doposud neslyšel, ale to samozřejmě může být dáno jen mým ignorantstvím a nevědomostí. Byl jsem tedy docela zvědavý, jak bude letošní novinka “Ancient Lies and Battle Cries” znít, ačkoliv mě zjištění, že jde již o 14. dlouhohrající placku a že to Countess sekají jak Baťa cvičky, zrovna nenavnadilo…

Tak jako tak, se dvěma dekádami na krku a více jak desítkou řadových počinů není pochyb o tom, že jsou Countess setsakra zkušenou partou. V tom případě mi však někdo vysvětlete, proč “Ancient Lies and Battle Cries” zní tak… no, amatérsky. Ctění starých pořádků respektuji a dokonce i chválím, ale je prostě rozdíl znít oldschoolově a znít blbě, přičemž Countess mají spíš blíže k tomu druhému.

Opravdový problém však přichází až tehdy, když si posluchač uvědomí, že podobně plytká, průhledná a tudíž i nudná je i samotná skladatelská stránka. Kytary i rytmika jsou vyloženě primitivní, vokál je tak slabý, až působí skoro jako vtip, a klávesy jsou místy vyloženě patetické. Někdy je to tak jednoduchoučké, až to nemá daleko k nějakým RAC partám, kde se na kvalitu hudební produkce nikdy příliš nehledělo… jindy jsem si zase říkal, jako kdybych poslouchal zmetalizovaný Ortel (a to fakt nemyslím jako pochvalu).

Pár ucházejících momentů se najde a hlavně klávesy tu a tam ukážou solidní melodii, ale rozhodně nejde o nic, co by mělo šanci dojem z desky vylepšit. K tomu navrch přidejte, že “Ancient Lies and Battle Cries” trvá přes hodinu, což je vzhledem ke kvalitě vražda, abyste měli jednoznačný výsledek – že jde o album, s nímž vážně nemá cenu ztrácet čas.

Nevím, jak jsou na tom další desky Countess, protože co jsem se díval, drtivá většina předchozích počinů je všude hodnocena kladně, takže je to třeba lepší, nicméně “Ancient Lies and Battle Cries” se mi zdá opravdu hodně špatné (zvlášť na takhle mazáckou partu) a po zkušenosti s ním fakt nemám chuť jít pátrat po tom zbytku…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.