COX - Come Here Alive

COX – Come Here Alive

COX - Come Here Alive
Země: Rusko
Žánr: alternative rock
Datum vydání: březen 2014
Label: selfrelease

Hodnocení: 6/10

Odkazy:

K recenzi poskytl:
GlobMetal Promotions

Když se řekne alternativní rock, člověk by čekal, že půjde o nějakou neotřelou a snad dokonce inovativní hudbu, jenže jak poslední dobou zjištuji, za tuhle škatulku se většinou skrývá muzika, která působí jako alternativa snad jen vůči 40 let starým rockovým klasikám. Týká se to i tvorby mladých Rusů COX, ale říká tu snad někdo, že je to automaticky špatně? Nikoli nezbytně.

Jejich čtyřskladbové EP “Come Here Alive” je po loňském singlu “Save Me” teprve druhým počinem kapely, ale nelze tvrdit, že by COX byli nějací neschopní joudové. Sice je místy trochu znát, že nejsou nějak extra vyhraní, ale ta muzika rozhodně dává smysl a žádné trapné momenty se nekonají. Prim hrají kytary, jimž občas pomůže nějaký ten sampl, a vše vede vpřed příjemný vokál, na němž – na rozdíl od většiny ruských zpěváků, se kterými jsem měl tu čest – není skoro vůbec znát přízvuk. Formálně tedy takový pohodový standard, ze kterého lze dost vytěžit, ale jde ho také úplně zazdít.

Nejsilnější je rozhodně úvodní titulka “Come Here Alive”, která je dobře napsaná, na poměry desky příjemně agresivní (berte prosím s rezervou), chytlavá a prostě se poslouchá jedna báseň. Jen o kousek za ní se drží trojka “Dead for Me”, jež maličko trpí na onu nevyhranost, ale jinak jde také o vesměs pohodový song. Zbylá dvojice ale už tolik slávy nepobrala. V pořadí druhá “Wind Goes in Circles” je zejména melodicky ale vlastně i obecně prostě divná a závěrečná “What About Love” je zase přeslazená rádiovka, a pokud by zbylým třem kusům šel ten alternativní rock sežrat, tak téhle rozhodně ne, jaký je to čistokrevný mainstream.

Celkově vzato tedy žádný zázrak, ale něco do sebe to přesto má, takže když vezmu v potaz nezkušenost COX a to slušné, co na svém EP vyplodili, na slabší šestku to přeci jen vydá.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.