Cultes des Ghoules - Henbane

Cultes des Ghoules – Henbane… or Sonic Compendium of the Black Arts

Cultes des Ghoules - Henbane… or Sonic Compendium of the Black Arts
Země: Polsko
Žánr: black metal
Datum vydání: 27.1.2013
Label: Under the Sign of Garazel Productions

Hodnocení: 9/10

Odkazy:

Tak se přiznejte, kolik z vás někdy slyšelo o kapele Cultes des Ghoules… no, moc vás tedy není, ale to vůbec nevadí, protože od toho je tu tenhle text, abyste se dozvěděli o jedné z nejlepších black metalových desek letošního roku, protože přesně tím – minimálně tedy pro mě osobně – opus s názvem “Henbane… or Sonic Compendium of the Black Arts” je.

Recept je vlastně docela jednoduchý, jak se ovšem ukáže, maximálně funkční. Ve své podstatě jde jenom o hodinu dost podzemního black metalu, navíc jen na ploše pouhých pěti písní, tudíž je asi zřejmé, že nepůjde o úplně lehce vstřebatelnou záležitost. Takhle řečeno to asi nezní jako něco, z čeho by si měl člověk okamžitě ucáknout do trenýrek, ale jakmile si “Henbane… or Sonic Compendium of the Black Arts” pustíte, už během prvního poslechu by vám mělo dojít, proč si tahle deska zaslouží hodnocení 9/10. Cultes des Ghoules totiž na albu stvořili kurevsky hutnou atmosféru, která člověka nemilosrdně pohltí a nepustí jej, dokud neodezní poslední tón. Všechny skladby jsou nacpané excelentními momenty a ohromně silnými nápady, díky nimž hodinová délka není vůbec přehnaná, ale naopak naprosto odpovídající. Když poslouchám kusy jako “The Devil Intimate”, “The Passion of a Sorceress” nebo “Vintage Black Magic” (obzvláště tahle je absolutní skvost!), tak si říkám, že to je přesně ono, přesně takhle si představuji, že by měl znít současný black metalový underground. Zničující atmosféra, okultismus, zlo, podzemí, stále čistokrevná podoba žánru bez jakýchkoliv příměsí, ale v podání, které má svůj vlastní ksicht.

“Henbane… or Sonic Compendium of the Black Arts” možná není deska, kterou zná nějak hodně lidí, není to album, o němž by se nějak zvlášť mluvilo nebo psalo, je to black metal vyloženě pro fajnšmekry. Ale to, jak moc se o téhle nahrávce (ne)mluví, nemá žádný vliv na její kvalitu, která je extrémně vysoko. Pro mě osobně Cultes des Ghoules natočili jednu z prozatím nejsilnějších věcí na poli letošního black metalu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.