Cvinger - The Enthronement ov Diabolical Souls

Cvinger – The Enthronement ov Diabolical Souls

Cvinger - The Enthronement ov Diabolical Souls
Země: Slovinsko
Žánr: black metal
Datum vydání: 1.12.2014
Label: selfrelease

Odkazy:
web / facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Against PR

Když člověk kapelu jako Cvinger před poslechem zlehka omrkne, nejspíš tak trochu přestane mít chuť si její album pustit, protože z prezentace téhle slovinské smečky prostě smrdí nejhorší black metalové klišé na sto honů a ještě dál. Bafomet v logu, rádoby zlé fotky, které působí spíš kinder black metalovým dojmem, silně digitální kozlík na obálce debutového alba “The Enthronement ov Diabolical Souls” a navrch magické “ov”. Co si budeme povídat, jednoduše jsem čekal, že tahle věc bude těžká hovadina.

Když se ovšem “The Enthronement ov Diabolical Souls” skutečně rozehrálo, tak musím říct, že jsem si pomyslel něco o tom, že předsudky byly nejspíš zbytečné, jelikož se ten materiál tvářil docela solidně. Jistě, ani omylem to nebylo nic výjimečného, ale poslouchalo se to více než dobře, občasné jakoby sbory tomu přidávaly nádech jakési atmosféry a prostě to znělo, že až se ta muzika dostane trochu do uší, tak to bude docela zajímavý poslech.

Jinými slovy, zpočátku Cvinger svým “moderněji” pojatým black metal docela baví a první dvě nebo tři seance ve společnosti “The Enthronement ov Diabolical Souls” by se vlastně daly označit i za docela zábavné. Problém je ovšem v tom, že jakmile se člověk pokusí do desky trochu víc ponořit a začne v ní něco hledat, materiálu takřka okamžitě dojde dech a vyšumí. V překladu řečeno, Cvinger nabízejí takovou pohodovou hoblovačku, která se na první letmé poslechy tváří docela slušně, ale tváří v tvář zvýšené pozornosti již neobstojí, dojem něčeho trochu lepšího se rozsype a ukáže se pravda – že “The Enthronement ov Diabolical Souls” prostě patří jen do poslouchatelného průměru.

“The Enthronement ov Diabolical Souls” je album, jehož poslechem nic neztratíte, protože strávit se ta muzika bezesporu dá, na druhou stranu ale ani nic nezískáte. Jako kulisa funguje hudba Cvinger poměrně obstojně, sem tam na pár vteřinek zpozorníte a ten zbytek vás obtěžovat nebude. Pokud se soustředíte víc, tak si uvědomíte, že je to vlastně docela prázdná deska.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.