Disinterred - Incantation

Disinterred – Incantation

Disinterred - Incantation
Země: Belgie
Žánr: death metal
Datum vydání: 27.10.2014
Label: Dolorem Records

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Dolorem Records

Tak schválně, co byste čekali od kapely, která se hrdě hlásí k odkazu švédského chrastivého death metalu a svou tvorbu přímo doporučuje fanouškům Entombed, Grave a Dismember? Jasně, výsledkem je belgická verze seversky špinavého death metalu dle těch nejklasičtějších postupů, které jsou už tisíckrát převařené, ale stejně za jistých okolností můžou pořád dobře fungovat.

Disinterred nejsou žádní novátoři a na svém letošním EP “Incantation” přinášejí žánrovým nadšencům pětici skladeb. Hrací doba kolem dvou minut značí pěknou divočinu a přesně tím taky tento počin je. Vokalista Sven disponuje hlubokým chropotem, jenž se občas umí změnit do výše položeného ječáku a dobře doplňuje hutný hudební základ, který ze svých nástrojů loudí jeho čtyři kolegové. Kytarová práce je postavena (nečekaně) na špinavých kytarových riffech, jež tvoří jádro všech skladeb. Někdy je nosná kytarová linka zajímavější (skladba titulní), jindy zase moc netáhne a působí na mě příliš jednoduše a bez nápadu (“The Promise”), ale při pěti skladbách o hrací době necelých 14 minut to není žádná tragédie. I díky velmi krátké stopáži má jejich hudba kýžený dopad o síle explodujícího granátu, takže když to vezmu kolem a kolem, tak nemám výhrad. Závěrečná “Dies Irae”, což je utahanější instrumentálka, mohla být zajímavější, ale opět to není nic, co by posluchače vyloženě otrávilo.

Jako bonus se na EP nachází téměř půl hodinový záznam jejich letošního koncertu “Live at Vlamrock 2014”, kde jsou všechny skladby (a několik starších k tomu) představeny živou formou a zabíjí snad ještě víc než ze studia. Pár přehmatů v kytarových vyhrávkách a sólech se na této úrovni dá odpustit, takže za ty se do Disinterred navážet nebudu.

Jak říkají samotní Disinterred, tenhle počin je určen pro fanoušky výše uvedených kapel, takže pokud vám tato jména nejsou cizí, tak proč ne. Na druhou stranu se pod pokličkou “Incantation” neskrývá nic, co by výše uvedené party nepřevedly v lepší formě, takže dlouhodobý vztah z toho nebude.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.