Diskord - Oscillations

Diskord – Oscillations

Diskord - Oscillations
Země: Norsko
Žánr: death metal
Datum vydání: 15.8.2014
Label: Hellthrasher Productions

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

K recenzi poskytl:
Hellthrasher Productions

Norské trio Diskord docela klame tělem. Podle fotky seveřané vypadají spíš na nějaké djentové intelektuály, hezky zdrogovaně barevný obal by se mi zase spíš hodil k nějaké psychedelické zkouřenosti, ve skutečnosti jsou však tihle chlapíci pěkná čuňátka. Hned úvodní vál “Horrid Engine” jejich nového minialba “Oscillations” se rozjede technickou sprškou, kterou hned vzápětí doplní grindový vokální chrchel. Jenže jak se záhy ukáže, ani tohle není tím, co Diskord hrají, protože zbytek “Oscillations” se již nese v duchu nepříliš přívětivého technického death metalu.

Pozitivní je rozhodně fakt, že je “Oscillations” dospělým počinem a je na něm velmi jasně cítit, že Diskord mají jasno o tom, co chtějí hrát a jak to chtějí hrát. Je to ostatně logické, protože by byla ostuda, kdyby si to ještě ujasnit nestačili, když mají na krku nějakých 15 roků aktivní činnosti, i když během nich vyšla jen dvě dlouhohrající alba (vydaná v letech 2007 a 2012).

O něco méně pozitivní je však to, že všech šest přítomných songů mezi sebou absolutně splývá a v hlavě vám po poslechu “Oscillations” nezůstane nic jiného než pocit, že jste slyšeli jen chaotickou změť technických riffů bez jakéhokoliv záchytného bodu. A rozhodně není problém v tom, že byste to neměli naposlouchané, já mám za sebou dvojciferný počet poslechů a vlastně tak nějak pořád nevím, jestli má některý z přítomných songů vůbec refrén. Něco, co byste si mohli zapamatovat (jako třeba pomalá, až rituální pasáž postavená hlavně na bicích a baskytaře v “Symbiotic Whims”), se zde vyskytuje jen zcela výjimečně.

Na druhou stranu musím uznat, že i přesto se mi to nějakým způsobem líbí a ten poslech mě vlastně dost baví. Pokud vám tedy trochu chaotický death metal zní jako něco, co by vás mohlo zajímat, nemám důvod vám Diskord nedoporučit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.