Disturbance Project - Grita mietras puedas

Disturbance Project – Grita mietras puedas

Disturbance Project - Grita mietras puedas
Země: Španělsko
Žánr: grindcore
Datum vydání: 25.4.2014
Label: EveryDayHate

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Je docela zábavné, jak jde v některých případech poznat, co a jak kapela hraje, už jen na pohled z dálky, aniž byste slyšeli jedinou notu. Třeba u španělské smečky Disturbance Project se vám stačí podívat jen na tracklist jejich letošního počinu “Grita mietras puedas” a bude vám okamžitě jasné, že tady by bylo hodně naivní očekávat cokoliv jiného než agresivní grindcore v pořádně zběsilém pojetí. Žádné překvapení se opravdu nekoná, Disturbance Project hrají přesně tohle, takže jestli milujete třeba staré Napalm Death nebo Extreme Noise Terror, tohle je muzika přesně dle vašeho gusta.

Disturbance Project se opravdu s ničím nemažou. Na “Grita mietras puedas” se nachází celkem 25 songů, ale celková hrací doba jen lehce přesahuje 20 minut. Z téhle bilance je asi jasné, že většina válů se nedohrabe ani na jednominutovou stopáž – a opravdu, z těch 25 se jich jen pět vyškrábe nad minutu, přičemž nejdelší z nich má minutu a 12 vteřin. Z toho také vyplývá, že je asi zbytečně čekat nějakou propracovanou muziku nebo vlastně snahu o cokoliv, protože tohle není nic jiného než agresivní grindový bordel, mezi jednotlivými songy v podstatě není žádný rozdíl, sem tam se třeba ozve kraťoučké basové intro (“Día tras día”, “Mentiras”), ale to je vždycky tak vteřina, dvě, jinak jsou všechny skladby vzteklé šlehy jedna vedle druhé. Šílené tempo, hrubá nálož extrémně rychlých riffů hlava nehlava a střídání výš položeného řevu s typickým chrochtáním – nic jiného od Disturbance Project nedostanete.

Možná by se ještě slušelo říct, co je “Grita mietras puedas” vlastně zač, protože to není ani klasické album, ani EP. Ve skutečnosti se jedná o kompilaci písniček, které vyšly už dříve na různých splitech (v podstatě nic jiného splity nemají Disturbance Project prozatím na kontě), ale ono je to upřímně řečeno stejně úplně jedno, protože i kdyby šlo o desku plnou nové muziky, stejně by to znělo naprosto totožně jako “Grita mietras puedas”.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.