Dodsferd - A Breed of Parasites

Dodsferd – A Breed of Parasites

Dodsferd - A Breed of Parasites
Země: Řecko
Žánr: black metal
Datum vydání: březen 2013
Label: Funeral Industries

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
facebook

Ačkoliv Dodsferd pocházejí ze slunného Řecka, jejich muzika moc prosluněná není. Wrath, hlavní postava kapely, se totiž vzhlédl v syrovém black metalu severského střihu, ale je zde cítit, že to není žádná póza. Snad s výjimkou hodně nic moc debutu “Desecrating the Spirit of Life” z roku 2006 jsou všechny desky výtečné a onen pověstný feeling na nich rozhodně najdete.

Po dvouleté odmlce od posledního “Spitting with Hatred the Insignificance of Life” letos Dodsferd přišli se dvěma řadovými alby, z nichž to první se jmenuje “A Breed of Parasites”. Nutno dodat, že ani tentokrát Wrath neslevil ze své nastavené laťky a opět nabízí kvalitní black metal v undergroundovém duchu, takže komu se Dodsferd líbili v minulosti, toho “A Breed of Parasites” jistě nezklame. Na druhou stranu se ale nedá říct, že by se kapela vůbec nikam nevyvíjela. Sice je to do jisté míry změna jen kosmetická, ale nějak si nevzpomínám, že by kdy Dodsferd na některé nahrávce přišli s takhle pěknými kytarovými sóly – v tomto ohledu exceluje hlavně “Days of Mental Deterioration”, v níž je takových momentů hned několik – a hned to první sólo je bez přehánění vyloženě heavy metalové.

Album tvoří celkem šest kusů, z nichž tři jsou kratší instrumentálky – každá z nich vlastně uvozuje následující delší kompozici. Jednou z těch delších je předělávka “Eternal Bliss… Eternal Death” od kultu Judas Iscariot, což rozhodně není náhoda, protože vyškrtneme-li sever Evropy, jsou to právě Judas Iscariot, ke komu má muzika Dodsferd asi nejblíže. Samotný cover je v pohodě a co je nejdůležitější, zapadá do celkové nálady alba a mezi zbylé songy se hodí.

Opravdu “regulérní” songy jsou tedy vlastně jen dva – “Days of Mental Deterioration” a závěrečná (a rovněž skvělá, snad i lehce experimentálnější) “Burning the Symbols of Your God”, což by se mohlo zdát, že jeho vážně málo a formálně vlastně i je. Jenže “A Breed of Parasites” i tak jako celek prostě funguje a hodně mě baví – a to je myslím to hlavní.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.