Dodsferd - A Cursed Heritage

Dodsferd – A Cursed Heritage

Dodsferd - A Cursed Heritage
Země: Řecko
Žánr: black metal
Datum vydání: 18.6.2013
Label: Moribund Records

Odkazy:
facebook

Není to poprvé, co se letos v této rubrice potkáváme se jménem řeckých black metalistů Dodsferd… není to ani měsíc zpátky, co jsme si tu povídali o jejich letošní sedmé desce “A Breed of Parasites”, která vyšla v březnu. Nyní tu máme Dodsferd podruhé s osmým velkým albem pod názvem “A Cursed Heritage”, jež vyšlo v červnu… i když, opravdu jde o řadové album? Já osobně úplně nevím, jestli jej tak brát, byť label Moribund Records jako dlouhohrající počin “A Cursed Heritage” bez skrupulí prezentuje. Nicméně ze sedmi přítomných písní není úplně nová vlastně ani jedna, takže si myslím, že by to měla být spíš kompilace, nebo ne?

“Exile”, “In the Ground of Your Beseeching”, “As the Light Revealed His Wound” a “The Empty Desolation” původně vyšly už v lednu letošního roku jako část splitu “Desecration Rites”, na němž se Dodsferd podíleli s americkými black metalisty Chronaexus. Songy “Drowned in Silence” a “Deserted” byly natočeny už v roce 2011, ačkoliv doposud nikde nevyšly. “Disposable Human Wastes” se pak již dříve objevila exkluzivně na nějaké kompilaci z letošního září. Také si takhle dlouhohrající desku nepředstavujete?

Co se ovšem samotné muziky týče, není už proč prskat. Přestože je Dodsferd poměrně nenápadná kapela, její tvorba je dost kvalitní a osobně ji mám poměrně rád. Stojím si za tím, že s výjimkou pravěkého debutu “Desecrating the Spirit of Life” (2006) doposud Dodsferd nemají na kontě špatný počin, což “A Cursed Heritage” jen potvrzuje. První čtyři vály jsou skvělé, hodně dobrý black metal trochu staršího střihu, ale jsou v tom nápady i atmosféra a rozhodně to baví, navíc se mi zdá, že jsou vybaveny asi nejčistším zvukem, který kdy kapela měla, ale jak vidno, na škodu to není. “Disposable Human Wastes” je už syrovější (kvalita zvuku malinko kolísá díky sesbírání písní z různých míst), ale i ona i přes svou kratší délku potvrzuje, že jde o dobrý black metal. Poslední dva kusy už víceméně nic neřeší a fungují spíše jako mezihra, resp. outro.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.