Drastisch - Let Your Life Pass You By

Drastisch – Let Your Life Pass You By

Drastisch - Let Your Life Pass You By
Země: Itálie
Žánr: dark metal
Datum vydání: 2.9.2013
Label: Beyond… Productions / Masterpiece Distribution

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

K recenzi poskytl:
Masterpiece Distribution

Instrumentální alba mívají jedno společné – většinou jde o instrumentální orgie toho muzikanta, který se pod desku podepsal, a nezřídka kdy to zní krapet samoúčelně. To však není případ alba “Let Your Life Pass You By” z dílny projektu Drastisch respektive jeho jediného člena – Chrise Buchmana. Ten se totiž rozhodl svůj nejnovější počin (pod lehce pozměněným jménem projektu má od roku 1998 na kontě už dvě řadové desky) pojmout jako vesměs standardně postavené album jen s tím drobným rozdílem, že na něm nikdo nezpívá. A věřte nebo ne, ono to docela obstojně funguje…

Pan Buchman totiž zvládl nahrát album, kterému ten zpěv vlastně vůbec nechybí, protože samotný instrumentál poskytuje dostatek záchytných bodů k tomu, aby posluchač měl pořád co poslouchat. Album je sice postavené především na kytarách, ale ty nijak zvlášť nevyčnívají nad ostatní nástroje a jejich důležitost se projevuje spíše v důsledné práci s nosnými motivy, riffy a obecně melodiemi, které zde hrají důležitou roli. Nahrávka není stylově vyhraněná a bere si z několika různých metalových odvětví, ale nikdy tolik, aby příslušný vliv převážil. Míchají se tu black metalové sypačky s thrashovými nebo heavy riffy, pod tím se jemně hlásí o slovo atmosférické klávesy… prostě všehochuť. Dlužno ale dodat, že to spolu funguje, zejména ty black metalem ovlivněné pasáže mají hodně co do sebe a vlastně většina alba dovede nabídnout nejeden zajímavý moment.

Co se deska s první skladbou rozjede, drží si poměrně vyrovnanou úroveň s tím, že místy vykoukne pasáž zajímavější než zbytek. Vzhledem k tomu, že je celé album poskládáno zručně a chytře, je pak nasnadě, že ty zajímavější pasáže opravdu mají co nabídnout a mohou potěšit i náročnějšího posluchače.

Přiznávám, že jsem od Drastisch nečekal vůbec nic světoborného, ale Chris Buchman přišel s deskou, která svoje kvality má, a není jich vůbec málo. Sice to není velký žádný zázrak, ale rozhodně ani provar. Za mě nečekaně příjemné překvapení.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.