E-Force - The Curse

E-Force – The Curse…

E-Force - The Curse...
Země: Kanada
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 11.4.2014
Label: Mausoleum Records

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
facebook / twitter

Je to sice dosti ostudné, ale přiznat to musím. Přestože mám kanadské zasloužilce Voivod zatraceně rád, tak předchozí počiny E-Force, což je dítko jejich bývalého zpěváka Erica Forresta, jsem snad v životě vědomě neposlouchal a “The Curse…” je vůbec prvním zářezem, který jsem od této party slyšel v celé své délce. Nicméně, lepší pozdě nežli nikdy, takže pojďme alespoň v krátkosti na věc.

Přestože jsem nějaké obecné povědomí o tom, co Eric Forrest po svém odchodu z Voivod dělá, tak jsme nečekal, že “The Curse…” bude tak vyrovnaná thrashová jízda, která i navzdory hodinové stopáži nebude nudit. Skvělý zvuk, prvotřídní muzikantské výkony a samozřejmě přesvědčivý Eric Forrest, jenž už ve Voivod dokázal, že se do jejich řad nedostal čistě náhodou. Jeho vokál je mnohem ostřejší a zemitější. Svým až death metalovým zabarvením podtrhuje silné oldschoolové vyznění “The Curse…”. Tento dojem je pak ještě umocněn takovým tím bruskovitým zvukem, což třeba pro mě bylo malé překvapení, ale v žádném případě negativní.

“The Curse…” možná na první poslech nepůsobí nějak lákavě, protože je dlouhé, skladby jsou i přes ne zrovna progresivní strukturu taky delší, než bych normálně vyhledával, ale všechny songy jsou slepené do takové úderné a masivní koule, která se valí jako lavina, před níž není úniku. Zvláště pak první polovina je jako energická bomba, protože od úvodní “Perverse Media” až po “Psyclone” jsem hned při prvním poslechu hleděl se zatajeným dechem a čekal, kdy ten tlak poleví. “Devoured” je díky aranžím v pozadí zdánlivě odpočinkový kus, ale na baladu můžete rovnou zapomenout. V závěru mi sice přebývá poněkud rozvláčná “Your Beloved Hate”, což je při všem tom okolním nátlaku zanedbatelná slabší chvíle.

E-Force mě dost zaskočili. Neříkám, že jsem nečekal od našeho prvního setkání vůbec nic, ale “The Curse…” mě takřka srazilo na zem, protože tolik energie a skvěle podaných thrashových vypalovaček, které mají nápad a švih, aby nezačaly po chvíli lézt na nervy, jsem ani v nejmenším nečekal. Vážně skvělá placka.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.