Emblazoned - Eucharistiae sacramentum

Emblazoned – Eucharistiae sacramentum

Emblazoned - Eucharistiae sacramentum
Země: USA
Žánr: black / death metal
Datum vydání: 22.9.2014
Label: Deepsend Records

Hodnocení: 5,5/10

Odkazy:
facebook / twitter

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Zámořská parta Emblazoned z Wisconsinu není špatná… tedy, myšleno v tom smyslu, že její muzika není špatná. Ve skutečnosti se totiž jedná o docela pohodovou extrémně metalovou nakládačku, která se poslouchá bez sebemenších obtíží. V čem tedy tkví problém desky “Eucharistiae sacramentum”? Inu, zjednodušeně řečeno v tom, že ačkoliv se ta muzika poslouchá v pohodě, je docela krutě neobjevná a zaměnitelná.

“Eucharistiae sacramentum” je sice formálně dlouhohrajícím debutem Emblazoned, jenže kapela samotná funguje již od konce 90. let… ačkoliv při pohledu do diskografie, v níž se vyjma oné letošní řadovky nacházejí dvě ípka a jedno demo, to vypadá, že se chlapci s tou aktivitou asi zrovna nepřetrhli. Tak jako tak – jakkoliv to takhle řečeno může znít pěkně hnusně – kdyby se po těch nějakých 15 letech k tomu debutu nedohrabali, hudební svět by při vší úctě o nic moc chudší nebyl.

Samozřejmě z Emblazoned nechci dělat nějaké trotly, protože to si zase nezaslouží a férově se jim musí nechat, že “Eucharistiae sacramentum” poměrně solidní úroveň má. Američané za své nástroje umí chytit a na albu je znát, že jej natočili lidi, kteří hrát rozhodně umí. Stejně tak by bylo nesportovní vám neprozradit to, že Emblazoned dokážou tu a tam přijít i s vcelku obstojnou pasáží. Třeba některé momenty v písničkách jako “Fatherless Predecessor” nebo “Perdition” rozhodně nemám problém označit jako dobré.

Trochu horší je ovšem to, že i přes onu docela slušnou úroveň si posluchač z “Eucharistiae sacramentum” rozhodně neodnese pocit nějakého majstrštyku, protože ve své podstatě to album pořád není ničím víc než jen trochu lepším průměrem v black/death metalovém ranku. Netvrdím, že je ta placka blbost, jen prostě nevidím jakýkoliv důvod, proč bych si na ni měl ještě někdy vzpomenout, až mi za dvě minuty dohraje poslední song…


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.