Eternal Judgment - Fatal Virus

Eternal Judgment – Fatal Virus

Eternal Judgment - Fatal Virus
Země: Kanada
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 2012
Label: selfrelease

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
VladPRomotion

Eternal Judgment is a heavy as fuck.” Takhle výstižně začíná propagační pojednání o kanadské partě Eternal Judgment v souvislosti s jejich předloňským EP “Fatal Virus”. Počin, který navazuje na první demo “Time for Vengeance” z roku 2009, je ve všech směrech hrou mladé kapely na oldschoolovou duši posluchačů, protože už při pohledu na skvělý přebal je jasné, že tady se žádné novátorství nekoná. Pokud se to při pohledu na obal může zdát jako pouhá domněnka, tak stačí poslechnout si úvodních 30 vteřin první skladby tohoto EP a najednou je z domněnky fakt.

Čtveřice se zhlédla v kombinaci přímočarých thrashových pasáží ve stylu Nuclear Assault (tuhle partu vybírám hlavně díky výrazné baskytaře, která hraje na “Fatal Virus” skoro stejnou úlohu jako explozivní bicí) a progresivně laděných momentů s přístupem, který není až tak vzdálený jiným kanadským legendám Voivod. Ne, že by byli Eternal Judgment tak techničtí jako třeba Vektor, kteří na tom staví kariéru, ale hračičkovským skladatelským přístupem se od starých Voivod příliš neliší. Možná se vám zdá, že to nemůže tak úplně fungovat, nicméně vězte, že “Fatal Virus” je překvapivě silnou kolekcí songů od takhle mladé kapely. Jasně, hraje tomu do karet fakt, že jsou písně poskládány dle toho nejlepšího, co už někdo před mnoha lety složil, ale ta půlhodinka je tak natlakovaná silnými momenty, že nemám potřebu tohle Eternal Judgment vmetat do ksichtu.

Nejsilnějšími momenty jsou pro mě úvodní trojice “Fatal Virus”, “PowerDrive” a “War Planet… Prisoners of Hell”. První kousek je agresivní jízda na odpich, “War Planet… Prisoners of Hell” naproti tomu střednětempá skladba s jednoduchým kytarovým riffem, jenž je ve spojení s výraznou rytmikou až magicky působivý. O natlakované jízdě “PowerDrive” nelze říct nic negativního, protože i přes delší stopáž má tahle píseň neuvěřitelný tah na branku. A to i přes její proměnlivou strukturu. Prostě a jednoduše, Eternal Judgment se svým EP “Fatal Virus” zabíjí. Skvělá záležitost.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.