Eths - Ex umbra in solem

Eths – Ex umbra in solem

Eths - Ex umbra in solem
Země: Francie
Žánr: groove metal / metalcore
Datum vydání: 14.3.2014
Label: Season of Mist

Odkazy:
web / facebook / twitter

Když Eths přišli o svou dosavadní zpěvačku Candice Clot, byl to pro fanoušky docela šok, protože právě Candice měla na svědomí podstanou část přitažlivosti kapely. Na její nástupkyni, francouzskou obdobou talentových soutěží proslavenou Rachel Aspe, byla upřena celá řada očí, jejichž majitelé většinou neměli moc velkou potřebu odpouštět případné přešlapy, a první šance zjistit, jak vypadá budoucnost Eths bez Candice, se jim naskytla na EP “Ex Umbra in Solem”.

EP obsahuje sedm skladeb, které dají dohromady 30 minut, ale pouze titulní song je nový. Zbytek tvoří tři živáky a tři znovunahrané starší skladby – to vše pochopitelně s Rachel za mikrofonem. Jak si vede? Živáky s dovolením vypustím, protože takhle z desky stejně nevypovídají absolutně o ničem, ale zajímavější je to s trojicí “Voragine”, “Harmagueddon” a “Proserpina”, jež se původně objevily na výtečně předloňské desce “III”. Všechny tři mám v původním provedení vážně hodně rád, a zřejmě proto mi s Racheliným vokálem moc nesedí. Rachel je formálně dobrá a growl i čistý zpěv zvládá celkem s přehledem, ale funguje to jen když tlačí na pilu. Když sundá nohu z plynu, vyniknou drobné detaily, na nichž je jasně vidět, že Candice tu muziku prožívala mnohem více, a díky obnaženým emocím, které do zpěvu vkládala, to bylo mnohem, mnohem přitažlivější.

Vlastní nový song “Ex Umbra in Solem” je na tom ale celkem dobře. Sice mi moc nesedí jeho zvuk a na pecky, jichž bylo “III” plné, se úplně nechytá, ale poslouchá se to dobře, kvalita je v tom taky a především zde Rachel netrpí srovnáním se svou právem adorovanou předchůdkyní.

“Ex Umbra in Solem” je jasným příkladem počinu, který se snaží představit kapelu v nové sestavě. Soudě podle toho, jak to dopadlo, to Rachel asi nebude mít moc lehké, protože přes velmi podobný projev byla Candice prostě lepší. Nová skladba ale zachovává naději, že tak skvělá kapela, jakou byli (jsou?) Eths, ještě není na odpis, tak se nechme překvapit. Hůl nad nimi zatím rozhodně nelámu!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.